Удосконалено Положення щодо організації продажу активів банків, що ліквідуються
03.04.2017 218 0 0
ФГВФО прийняв рішення від 30.01.17 р. № 337 "Про затвердження Змін до Положення щодо організації продажу активів (майна) банків, що ліквідуються".
Зокрема, Положення доповнено нормами, якими визначено, що граничний строк виставлення на продаж всіх активів (майна) банку, що ліквідується, не може перевищувати строку ліквідації такого банку та починається з дати затвердження Фондом результатів формування ліквідаційної маси відповідного банку, що має бути відображено в плані продажу активів (майна), який підлягає затвердженню Фондом одночасно із результатами формування ліквідаційної маси та складається за формою, встановленою у додатку 1 до Положення.
Фонд або уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку (у разі делегування їй відповідних повноважень Фондом) складає дворічний план продажу активів (майна), до якого входять два річні плани продажу активів (майна), кожен з яких складається з чотирьох квартальних планів продажу активів (майна).
З метою запобігання значному зниженню очікуваних надходжень від реалізації активів (майна) у разі, якщо чиста приведена вартість (NPV) очікуваних платежів за зобов'язаннями за кредитом менша ціни можливого продажу, збільшенню ризиків втрати чи пошкодження активів (майна) ініціатор продажу, керуючись ч. 4 ст. 51 Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", надає обґрунтування відхилення від черговості продажів.
Структурний підрозділ Фонду, до повноважень якого належить організація консолідованого продажу та управління активами, наділяється повноваженнями щодо формування та контролю за реалізацією політики продажу всіх категорій активів (у тому числі визначення пріоритетності, часу та способу продажу), визначеної Положенням.
З метою підвищення ефективності продажу активи (майно) можуть бути об'єднані в пули, загальні принципи формування яких включають, але не виключно такі ознаки:
- спільна застава;
- спільні бенефіціари та/або пов'язані особи (група пов'язаних контрагентів, яка визначається згідно з Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні;
- спільна ознака (розмір активу, перебування на балансі однієї юридичної особи, галузь діяльності, фінансова група, банківський продукт, валюта видачі, період видачі, строк прострочення, перебування у заставі Нацбанку, етап претензійно-позовної роботи, мораторій на реалізацію предмета застави, ознаки шахрайства, стадія ліквідації тощо). Першочергово застосовується для активів із балансовою вартістю до 3 млн грн.
Коментарі до матеріалу