Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Удосконалено інструменти монетарної політики

Редакція

24.02.2016 173 0 0

Національний банк України продовжує оптимізацію інструментів управління ліквідністю банківської системи. А саме – кредитів овернайт, операцій прямого репо та кредитів рефінансування строком до 90 днів, які надаються шляхом проведення тендерів.

На це спрямовані Постанови НБУ від 18 лютого 2016 року № 90 «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи», а також від 23 лютого 2016 року  № 100 «Про затвердження Змін до Технічного порядку проведення Національним банком України операцій за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи».

По-перше, запроваджено можливість використання механізму роловеру – надання банку кредиту для виконання раніше взятих зобов’язань. Роловер можна буде застосовувати для погашення кредитів рефінансування та овернайт, заставою за якими були державні облігації України та депозитні сертифікати НБУ.

По-друге, розширено перелік цінних паперів, які Національний банк приймає в якості застави за кредитами овернайт та операціями прямого репо.  Досі в цій якості за кредитами овернайт використовувалися лише облігації внутрішньої державної позики та депозитні сертифікати НБУ,а за операціями прямого репо – лише ОВДП. Водночас за кредитами рефінансування в якості застави можна було також надавати й облігації міжнародних фінансових організацій. Відтепер облігації міжнародних фінансових організацій приймаються і за кредитами овернайт та операціями прямого репо.

По-третє, надано можливість збільшувати, зменшувати або проводити заміну застави за кредитами рефінансування. Досі було передбачено лише можливість її зменшення у разі часткового погашення кредиту.

Ці зміни дозволять банкам задовольняти свої короткострокові потреби у ліквідності. Водночас посилення гнучкості регулювання ліквідності банківської системи є необхідною умовою для ефективної реалізації монетарної політики в рамках режиму таргетування інфляції. Нагадаємо, оголошення переходу до цього режиму планується до кінця 2016 року.

Окреслені зміни набувають чинності з 04 квітня 2016 року.

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали