Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Удосконалено окремий інструмент підтримки ліквідності банків

04.04.2016

Національний банк України здійснив оптимізацію окремого інструменту короткострокового рефінансування – операцій з купівлі-продажу іноземної валюти на умовах “своп” з уповноваженими банками.

На це спрямована постанова Правління Національного банку України від 31 березня 2016 року № 222 “Про затвердження Положення про проведення Національним банком України операцій з купівлі-продажу іноземної валюти на умовах “своп”.

Новий порядок проведення операцій “своп” між Національним банком і уповноваженим банком передбачає, що такі операції здійснюватимуться  з доларами США та євро на строк, що не перевищує 30 календарних днів.

Визначено напрямок проведення цих операцій “buy-sell”: Національний банк купує іноземну валюту у банку на умовах “тод”, “том”, “спот” та продає її на умовах “спот” або “форвард”.

Перша частина операції “своп” буде здійснюватися за офіційним курсом гривні до відповідної іноземної валюти, установленим на день проведення операції, за мінусом “знижки на ризик (haircut)”, курс другої частини операції “своп” – розрахунковий на основі різниці між процентними ставками за коштами в національній валюті та коштами в іноземній валюті (diff).

Розмір “знижки на ризик (haircut)” затверджуватиметься  окремим розпорядчим актом Національного банку та буде доведений до банків.

Операції “своп” Національний банк буде здійснювати як за допомогою аукціону на курс “форвард”, так і за окремими зверненнями банків.

Розрахунки за першою та другою частинами операції “своп” відбуватимуться на умовах попередньої оплати.

Банкам надано право ініціювати проведення неттінгу за операціями “своп” у разі збігу дат валютування за угодами.

Національний банк має право ініціювати дострокове припинення операції “своп” з перерахунком курсу “форвард” за другою частиною операції.

Впровадження нового порядку проведення валютних свопів надасть банкам додаткову можливість задовольняти свої короткострокові потреби у ліквідності. Водночас Національний банк України отримає можливість підвищити ефективність реалізації монетарної політики.

Новий порядок проведення валютних свопів  набув чинності з 02 квітня 2016 року.

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Зміни в законодавстві з 14 по 18 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Кабмін зобов’язав обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації (або військові адміністрації, якщо такі створено) протягом одног...
18.07.2025
З 1 січня 2026 року для маркування будуть використовуватись електронні марки
16 липня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».  З 1 січня ...
17.07.2025
Парламент проголосував в першому читанні законопроєкти про Defence City
Верховна Рада проголосувала в першому читанні за три ключові законопроєкти про Defence City.  Законопроєкт № 13420 – про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу. Законопроєкт № 13421 – про внес...
Кращі матеріали