Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Удосконалено електронний кабінет платника податків і спрощено роботу підприємців

15.07.2020 290 0 0

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проект закону №2524 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців.

Законопроєкт передбачає, зокрема, такі новації:

  • скасування обов’язкового ведення книги обліку доходів для «спрощенців», не платників ПДВ;
  • можливість отримувати електронні листи від податкової в електронному кабінеті та на e-mail;
  • скасування заяви на приєднання до договору про визнання електронних документів;
  • автоматичну реєстрацію скарг платника в електронному кабінеті;
  • відображення в електронному кабінеті платника податків поряд із сумами податкових зобов’язань дату їх виникнення;
  • спрощення для підприємця механізму доведення відсутності своєї вини у разі виникнення технічних помилок.

Отже, документом передбачається покращення роботи електронного кабінету платника податків та надає можливість фізичним особам-підприємцям, за їхнім бажанням, вести облік у електронному вигляді.

Законопроєктом передбачені суттєві зміни до закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», які коригують низку ризикових норм.

1. Штрафи за відсутність реєстрації ПН/РК або несвоєчасну їх реєстрацію знижено у 2 рази (відповідно до 1%, але не більше ніж 510 грн та до 2,5%, але не більш ніж 1700 грн).

2. Податок на приріст капіталу для прямих продажів акцій/часток перенесений на 01.01.2021 року.

3. Уникнення статусу постійного представництва – більшість норм, включаючи нове визначення постійного представництва, вступають в силу з 01.01.2021 року.

5. Запровадження норм щодо Контрольованих іноземних компаній (КІК) перенесено на 01.01.2022 р. із можливістю подачі першого звіту у 2024 році. Терміни добровільної ліквідації КІК з метою уникнення оподаткування перенесені на рік (до 31.12.2021 р.), а доходи від їх продажу звільнені від ПДФО і військового збору.

5. Застосування норм щодо «ділової мети» звужено:

  • застосування звужено до операцій купівлі/продажу товарів (робіт, послуг) тільки із нерезидентами з «офшорних списків»;
  • норми «ділової мети» і коригувань фінансового результату звужені до процедур ТЦО, а також операцій роялті з нерезидентами з «офшорних списків» (абз. 2 пп. 140.5.6 ПКУ).

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали