Умови визнання спадщини відумерлою роз'яснив суд
24.07.2017 265 0 0
Спадщина не може визнаватися відумерлою, якщо особа прийняла його шляхом фактичного вступу в управління ним. Про це нагадала колегія суддів судової палати по розгляду цивільних справ Апеляційного суду Херсонської області.
Громадянка Н. оскаржила рішення Нововоронцовського районного суду Херсонської області від 4.06.2009, прийнятого за заявою прокурора цього району. У ньому стверджувалося, що після смерті в 2002 році громадянина Б., який мав у власності земельну ділянку площею 4,06 га, спадок ніхто не прийняв за відсутності спадкоємців. Прокурор просив суд визнати спадщину відумерлою, а майно - власністю територіальної громади. Суд задовольнив заяву.
Однак в апеляційній скарзі гр.Н. зазначила, що вона як дочка померлого прийняла спадщину і оформила спадкові права, що підтверджується рішенням того ж суду від 22.12.2006.
Представник Гавриловського сільської ради підтвердив, що апелянт постійно проживала в будинку, хоча її не було залучено судом першої інстанції до участі в розгляді справи. Крім того, рішення від 22.12.2006 до сих пір є чинним, тобто має преюдиціальне значення.
З огляду на це, 22 червня колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу, вказавши, що жінка прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління нею. В задоволенні заяви прокурора було відмовлено.
Джерело: http://zib.com.ua/
Коментарі до матеріалу