Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спрощені поставки газу для ТЕЦ для виробництва тепла

22.10.2020 29 0 0

Кабінет міністрів вніс зміни до Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів, послабивши умови поставок газу для ТЕЦ, які накопичили значні борги за паливо.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну в середу, 22 жовтня, з доопрацюванням в дводенний термін.

Ухвалення документа покликане забезпечити проходження опалювального періоду в умовах значної заборгованості ТЕЦ за поставлений газ.

За інформацією НАК «Нафтогаз України», теплоелектроцентралі (ТЕЦ), яким «Нафтогаз» поставляв природний газ для виробництва електричної енергії, мають значну заборгованість, що не дозволяє на сьогодні виділити ліміти газу таким компаніям. Цю ситуацію можна вирішити шляхом поділу відповідальності в частині оплати за газ, використаний для виробництва електроенергії і для виробництва тепла окремо. Саме це і пропонується в проекті постанови.

Зауваження до проекту постанови висловили Мінфін і НКРЕКУ, але вони не були враховані.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту документа, за даними «Нафтогазу», з 30 ТЕЦ і 5 генкомпаній, яким компанія поставляла газ для виробництва електроенергії, заборгованість за паливо є у 25 компаній.

Найбільша прострочена заборгованість - у ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» (1,61 млрд грн), КП «Київтеплоенерго» (1,26 млрд грн), ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» (725 млн грн), «ДТЕК Східенерго» (707 млн грн), ПАТ «Білоцерківська ТЕЦ» (513 млн грн) і АТ «Херсонська ТЕЦ» (450 млн грн).

У Міненерго зазначали, що таким чином в Білій Церкві виник ризик, що частина міста залишиться без опалення, хоча борг ТЕЦ за газ, спожитий для виробництва тепла, становить всього 2,3 млн грн.

Таким чином, для отримання номінацій на поставку газу ТЕЦ повинні забезпечувати розрахунки з «Нафтогазом» на рівні не нижче 90% (для державних ТЕЦ - не нижче 60%) тільки за газ, який використовується для виробництва теплової енергії.

biz.censor.net

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали