Українцям готують розстрочку податків
23.09.2016 289 0 0
У Верховну Раду внесли законопроект № 5037 про інвестиційний податковий кредит, який дасть можливість окремим видам бізнесу зменшувати платежі по податках і зборах з подальшою виплатою кредиту і відсотків по ньому. Ідея надати такі преференції хороша по суті, але то що в законопроекті написали і навіть швидше - не вписали - закладає відмінні можливості для зловживань і рейдерських захоплень бізнесу. Так в юридичному середовищі оцінили текст законопроекту.
Історія питання з інвестиційним податковим кредитом тягнеться з 2008 року, коли з подібною ініціативою виступав Віктор Янукович (з-т № 2356 від 09.04.2008г.). А в 2015 році кредитний інструмент пропонував уряд Яценюка (з-т №3630 від 11.12.2015г). Але документ з Ради все ж відкликали.
У новому варіанті, запевняють юристи, деталі виписані ретельніше, і вони очікувані іноземними та місцевими інвесторами.
Пропонується зменшувати платежі податків на прибуток і/або місцевих податків і зборів на строк від року до 5 років, поетапне погашення заборгованості в майбутні періоди (суми кредиту і нарахованих відсотків), дозволяють одній компанії укладати кілька договорів про податкові кредити. Дуже великий плюс то, що можлива розстрочка саме по місцевих податках і зборах, що дозволяє на місцях податковим інспекціям підтримати локальних виробників.
При цьому, по місцевих податках і зборах, підписувати договір буде керівник місцевої ДПІ, а з податку на прибуток - керівник ДФС. Від нього ж буде залежати, укладуть договір на термін більше року.
Важлива частина законопроекту - розписані інвестиційні ініціативи, які готове підтримувати держава, і що дає розуміння для бізнесу, в якому напрямку можна розвиватися. Держава готова вкластися відстроченими податками в:
Науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи, технічне переоснащення власного виробництва, в тому числі спрямованого на створення робочих місць для інвалідів, підвищення енергоефективності виробництва, в заходи по зниженню негативного впливу на навколишнє середовище.
Інвестиції в створення об'єктів або технології, що мають високу енергетичну ефективність і відносяться до поновлюваних джерел енергії.
Виконує особливо-важливих для соціально-економічного розвитку регіону замовлень і надання виняткових послуг населенню.
Державне оборонне замовлення.
Створення нових або вдосконалення існуючих технологій, створення нових видів сировини або матеріалів.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/
Читайте також:
Коментарі до матеріалу