Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Судова практика: штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку

Редакція

07.02.2017 692 0 0

Невстановлення факту сплати не дає права застосовувати штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податку.

З практики судових врегулювань, де трактуються правові зобов'язання між суб'єктами господарської діяльності, стало відомо, що штрафна санкція за несвоєчасну сплату узгодженого зобов'язання нараховується на погашену суму податкового боргу.

Так, Вищий адміністративний суд України Постановою від 14.12.2016 року по справі №К/800/53919/13 про скасування податкового повідомлення-рішення касаційну скаргу платника податків задовольнив частково з скасуванням рішення судів попередніх інстанцій і при цьому зазначив, що при несплаті платником податків узгодженої суми грошового зобов'язання у визначений строк законодавець для такого платника передбачив негативні наслідки у вигляді штрафних санкцій. При цьому специфіка штрафної санкції, передбаченої п. 126.1 ст. 126 НК України, полягає в тому, що вона нараховується органом державної податкової служби на погашену суму податкового боргу в залежності від кількості днів, наступних за останнім днем строку грошового зобов'язання.

Отже, застосування штрафних (фінансових) санкцій залежить від сплаченої суми податкового зобов'язання та кількості днів затримки сплати узгодженої суми грошового зобов'язання, і ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, яким обов'язок доведення правомірності рішення (дії, бездіяльності) суб'єкта владних повноважень, якщо він заперечує проти позову, покладається на останнього, суди дійшли передчасного висновку про правомірне застосування до позивача 10%-й штрафної санкції за несвоєчасну сплату 1309781,59 грн грошового зобов'язання з податку на додану вартість, оскільки факт сплати цієї суми грошового зобов'язання в Державний бюджет з простроченням встановленого законом строку в судовому процесі не встановлено.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали