Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Судова практика: податковий кредит при списанні безнадійної кредиторської заборгованості

Редакція

07.02.2017 760 0 0

Чи зменшується податковий кредит при списанні безнадійної кредиторської заборгованості і як впливають дефекти первинних документів на госпоперації?

З практики судових врегулювань, де трактуються правові зобов'язання між суб'єктами господарської діяльності, роз'яснено, що серед підстав для коригування податкового кредиту відсутня така підстава, як списання безнадійної кредиторської заборгованості.

Так, у своєму рішенні від 24.01.2017 року по справі До/800/32280/16 про скасування податкових повідомлень-рішень ВАС України зазначив, що сама по собі наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податків у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце.

По даній справі було встановлено стосовно висновку, викладеного в акті перевірки про завищення позивачем податкового кредиту за травень 2014 року в сумі 240583,00 грн за рахунок непроведення коригування податкового кредиту в бік зменшення на суму ПДВ за кредиторської заборгованості перед ТОВ «Юстана», яка ліквідована в травні 2014 року, то безнадійною заборгованістю визнається заборгованість юридичних осіб, зупинених у зв'язку з їх ліквідацією.

До складу доходів включаються суми безнадійної кредиторської заборгованості. При цьому вказана норма не містить жодного уточнення або будь-якої іншої ідентифікації, що безнадійна кредиторська заборгованість включається до складу доходів, за винятком сум ПДВ в її складі. Зазначена норма чітко визначає обов'язок платника податку відобразити у складі доходів звітного періоду (в даному випадку звітним періодом є рік) всю суму кредиторської заборгованості.

Ст. 192 ПК України визначає вичерпний перелік підстав для коригування податкового кредиту. Серед зазначеного переліку відсутня така підстава для коригування податкового кредиту, а списання безнадійної кредиторської заборгованості.

Твердження відповідача про необхідність коригування податкового кредиту при списанні безнадійної кредиторської заборгованості суперечить ст. 192 ПК України.

Детальніше дивись за посиланням: http://sud.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали