Рада з фінансової стабільності закликала парламентарів ухвалити закони з реформування фінансового сектору
27.10.2016 116 0 0
21 жовтня 2016 року відбулося чергове засідання Ради з фінансової стабільності.
Учасники засідання відзначили відсутність суттєвих ризиків для фінансового сектору. Макроекономічна стабільність зберігається, що, відповідно, забезпечує передумови для досягнення цільових показників інфляції на рівні 12% +/-3 п.п. у 2016 році та 8% +/-2 п.п. у 2017 році. Продовжується зростання депозитів населення, що свідчить про поступове відновлення .
Члени Ради закликали парламентарів якнайшвидше ухвалити закони, які є критичними для реформування та розвитку фінансового сектору, та підтримали проведення "фінансового дня" у Верховній Раді 1 листопада поточного року.
Наразі на прийняття Верховною Радою очікують такі важливі законопроекти:
• "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стимулювання кредитування в Україні)", реєстр. № 4529. Його схвалення зменшить кредитні ризики банківських установ і відтак сприятиме пожвавленню кредитування;
• "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)”, реєстр. № 3498. Його мета – створення умов для розвитку ринку деривативів та впровадження державного нагляду за регульованими товарними ринками.
• "Про споживче кредитування", реєстр. № 2455. Прийняття цього законопроекту убезпечить споживачів фінансових послуг від ризиків порушення їхніх прав завдяки наданню їм повної інформації для прийняття рішення про отримання кредиту.
• "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг", реєстр. № 2456-д. Його реалізація створить правове підґрунтя взаємодії фізичних осіб з банками та фінансовими компаніями за європейським зразком.
• "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення їх окремих положень з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів", реєстр. № 4960. Його мета – удосконалити внутрішній фінансовий моніторинг фінансових операцій та зменшити кількість операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.
• "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг", реєстр. № 2413а. Він передбачає розділ функцій Нацкомфінпослуг між НБУ та НКЦПФР. Це забезпечить одночасне здійснення ефективного нагляду за банківським сектором та ринком небанківських фінансових послуг, а отже нову якість регулювання фінансового ринку.
• "Про страхування", реєстр. № 1797-1. Законопроект спрямований на підвищення рівня захисту прав споживачів страхових послуг і удосконалення контролю за діяльністю страхових компаній.
• "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг", реєстр. № 3739. Його прийняття дозволить визначити особливості ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг.
Джерело: https://bank.gov.ua/
Коментарі до матеріалу