Скільки разів можна отримати вторинну безоплатну правову допомогу
Парламент удосконалив деякі засади надання безоплатної правової допомоги шляхом внесення змін до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон).
Так, згідно зі змінами до ст. 14 Закону безоплатна вторинна правова допомога окремим суб’єктам права надаватиметься не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьма дорученнями/наказами, виданими центрами БВПД, одночасно.
Окрім того, відтепер в окремих справах інтереси клієнтів у суді можуть представляти працівники системи надання БПД.
Йдеться про доповнення ст. 21 Закону, де передбачено, що, крім адвокатів, центр може уповноважувати своїх фахівців надавати допомогу у спорах, що виникають, зокрема, з трудових відносин, спорах щодо захисту соціальних прав, малозначних спорах, щодо представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Вкрай важливим є те, що зміни до Закону також уточнюють важливий аспект — порядок припинення надання БВПД.
Змінами до закону також доповнено перелік підстав та уточнено порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання БВПД, які надають таку допомогу.
Серед підстав можуть бути, зокрема: зміна підсудності провадження чи підслідності кримінального правопорушення, відмова адвоката (чи представника центру) від виконання доручення з підстав, передбачених законом, тощо. Крім того, неналежне виконання адвокатом своїх зобов’язань за умовами договору є підставою для його заміни та виключення з Реєстру адвокатів, які надають БВПД.
Зміни до законодавства у сфері надання безоплатної правової допомоги внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання».
Закон вступає в силу після публікації в офіційному виданні через 30 днів.
https://minjust.gov.ua/news/
Коментарі до матеріалу