Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Скільки промисловці заплатять за забруднення землі: впроваджується нова система відшкодування

05.11.2020 52 0 0

Державна екологічна інспекція підготувала проект наказу Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України «Про внесення змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства».

Цей нормативно-правовий акт збільшить суму нарахованих збитків через забруднення земель більш ніж на мільярд гривень на рік.

В цілому за рік нова методика дозволить збільшити суму відшкодування вдвічі. Так в 2019 році Держекоінспекція пред'явила претензій на відшкодування збитків від забруднення земель на суму 1 млрд 157 тис гривень. Якби розмір збитку розраховували за новою методикою, ця сума склала б 2 мільярди 315 гривень.

Таких показників досягнуто шляхом зміни методу визначення коефіцієнта забруднення грунту.

Нова методика встановлює єдині вимоги щодо розрахунку розмірів збитків від порушень і визначає нові підходи до визначення коефіцієнта забруднення грунтів. На практиці це означає, що у випадках сильного і особливо сильного забруднення (якщо концентрація забруднюючої речовини в кілька разів перевищує гранично допустиму і суттєво впливає на біологічну продуктивність ґрунту і її властивості), розмір відшкодування збільшиться в 4-6 разів. При середньому рівні забруднення (якщо перевищення гранично допустимої концентрації незначне і не призводить до помітних змін), розмір відшкодувань збільшиться в 2-3 рази.

Україна знаходиться на одному з перших місць в Європі за обсягом промислового забруднення на одну людину.

За кількістю промислових забруднень на душу населення Україна посідає одне з перших місць в Європі. Найвагомішим за результатами є хімічне забруднення. Найпотужнішим промисловим джерелом забруднення залишаються великі комбінати кольорової та чорної металургії. Щорічний обсяг шкідливих речовин на 1 км2 площі в Україні в 6,5 рази більше, ніж в США і в 3,2 рази - ніж в країнах Європи.

www.dei.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали