Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Штатні нормативи шкіл зазнали змін

03.04.2018

Внесено зміни до наказу МОН від 06.12.10 р № 1205, яким затверджено Типові штатні нормативи загальноосвітніх навчальних закладів (далі - Наказ № 1205, Типові штати).

В першу чергу, такі як назви закладів, на які поширюються норми даного наказу, а саме: замість «загальноосвітній навчальний заклад» - «заклад загальної середньої освіти», а подекуди - «школа»; «Дошкільний навчальний заклад» - «заклад дошкільної освіти».

Типові штати доповнені новим п. 5, в якому, зокрема, зазначено, що кількість ставок учителів залежить від кількості годин за навчальними планами, з урахуванням норми на ставці 18 навчальних годин на тиждень. У цьому пункті передбачається також, що основою таких навчальних планів є:

типові освітні програми, з урахуванням інваріантної і варіативної складових, розподілу класів на групи при вивченні окремих предметів;

кількість годин, передбачених для індивідуального і групового навчання учнів;

інші вимоги законодавства щодо організації освітнього процесу.

Додамо, що типові освітні програми для згаданих закладів повинно встановити МОН, про що, зокрема, зазначено в п. 3 постанови КМУ від 21.02.18 р № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти».

Новим п. 5 Типових штатів передбачені також інші нововведення. А саме заради забезпечення освітнього процесу та проведення корекційно-розвиваючих занять з робочого навчального плану в тих школах, де здійснюється навчання дітей з особливими освітніми потребами, вводяться посади вчителя-дефектолога (учитель-логопед, сурдопедагог, тифлопедагог, олигофренопедагог) або інших фахівців, які мають відповідну підготовку.

Виділена і норма щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах. Тоді відповідно до певної індивідуальною програмою розвитку є можливість ввести посади вищевказаних фахівців при наявності навантаження не менше 9 навчальних годин на тиждень, виходячи з норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень.

Як бачимо, нарешті конкретизовані умови, при яких в штат шкіл вводяться посади вчителів, включаючи фахівців для окремих категорій учнів.

Зазнала змін таблиця, за якою визначаються критерії введення певних посад в заклади середньої освіти.

Оновлені Типові штати чітко визначають умови введення в штат посади вихователя для роботи групи продовженого дня: вона вводиться, якщо в школі є такі групи. У той же час враховується загальна кількість годин роботи груп, виходячи з норми на ставку 30 годин на тиждень.

У разі організованого підвезення учнів шкільним автобусом для супроводу дітей можливе введення додатково 0,5 посади вихователя на один автобус.

Разом з тим з позиції «Вихователь» вилучена норма, яка передбачала введення в школах з інклюзивним навчанням посади вихователя (асистента вчителя) для роботи з учнями, які мають вади розумового або фізичного розвитку.

Крім того, в Типових штатах з'явилася ще одна посада - асистент учителя. Її можна вводити в закладах з інклюзивним навчанням з розрахунку 1 ставка на клас, де навчаються діти з особливими освітніми потребами.

Незмінними залишилися норми Наказу № 1205, згідно з якими, по-перше, керівники закладів мають право змінити штати або ввести в штат посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами, в межах фонду оплати праці. Заміна посад може здійснюватися тільки в межах однієї категорії персоналу. Наприклад, не можна вводити наднормативну посаду педагога-організатора за рахунок виведення з штату посади спеціаліста з охорони праці або ж гардеробника.

Як і раніше, при необхідності керівник має право вводити додаткові посади за рахунок спеціального фонду навчального закладу.

Важливо, щоб при прийнятті штатного розкладу були дотримані вимоги щодо найменування посад, наведених в Типових штатах. Звичайно, штати мають «вписуватися» в межі обсягів фонду заробітної плати, затверджених відповідними органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Наказ МОН від 01.02.18 р № 90набув чинності з 27.03.18 р ( «Офіційний вісник України» від 27.03.18 р № 24).

https://mon.gov.ua/ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Документи, які набули чинності з 14 по 20 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 17.06.2025 № 4496-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу...
18.07.2025
Зміни в законодавстві з 14 по 18 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Кабмін зобов’язав обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації (або військові адміністрації, якщо такі створено) протягом одног...
18.07.2025
З 1 січня 2026 року для маркування будуть використовуватись електронні марки
16 липня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».  З 1 січня ...
Кращі матеріали