Найважливіші зміни законодавства за січень 2017 року
02.02.2017 545 0 0
Зміни в податковому законодавстві: ЄСВ
Добірка самих важних змін з ЄСВ за 2017 рік
Реєстр великих платників податків на 2017 рік: змінилися критерії
Всі великі платники податків, що включені до Реєстру ВПП на 2017 рік, будуть обслуговуватись у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, а саме в Офісі великих платників, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано реєстр.
НБУ усунув адміністративні бар'єри для операцій з експорту послуг
Відтепер резиденти, які здійснюють експорт послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав, не повинні будуть дотримуватися законодавчо встановленого строку розрахунків за цими операціями (зараз такий строк становить 120 днів).
Зміни в Податковий Кодекс щодо електронного кабінету
В новій статті визначені принципи роботи Електронного кабінету платників податку, одними з яких являється спрощення процедури взаємодії платників податків та контролюючого органу та прискорення електронного документообігу між ними та здійснення автоматизованого внесення до журналу всіх дій (подій), що відбуваються в електронному кабінеті, включаючи, зокрема, фіксацію дати і часу відправлення.
Переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсяги квот у 2017 році
У 2017 році зменшено у порівнянні з 2016 роком на дві товарні позиції перелік товарів, експорт яких підлягатиме ліцензуванню, зокрема, експорт газу природного та експорт антрациту у 2017 році не ліцензуватиметься.
Уряд спростив процедуру здійснення експорту металобрухту
Постанова відміняє обов'язкову бюрократичну процедуру такої реєстрації, чим фактично дозволяє вільний експорт металобрухту, поліпшує бізнес-клімат в країні та значно знижує корупційні ризики у цій галузі.
Розміри посадових окладів за ЄТС з 1 січня
Уряд прийняв рішення щодо встановлення з 1 січня 2017 року посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року, тобто 1600 гривень.
Держстат затвердив Загальний табель форм державних статспостережень на 2017 рік
Держстат прийняв наказ від 29.12.16 р. № 259 "Про затвердження Загального табеля (переліку) форм державних статистичних спостережень на 2017 рік".
Заробітна плата працівників бюджетної сфери у 2017 році
Враховуючи різноманітність законодавчих підходів до визначення заробітної плати працівників, що працюють в бюджетних організаціях різного формату (оплата за ЄТС, за окладами, визначеними постановами КМУ, рішеннями органів місцевого самоврядування, галузевими наказами) розглянемо зміни у визначенні розмірів окладів для кожного з таких форматів та визначимо, які нарахування слід провести у зв’язку з встановленням мінімальної зарплати на рівні 3200 грн.
Врегульовані питання реєстрації та обліку сільгосптехніки
Державну інспекцію сільського господарства України ліквідовано, а її функції в частині здійснення реєстрації та обліку сільськогосподарських машин передбачалося передати Міністерству внутрішніх справ, функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині експлуатації машин сільськогосподарського призначення - Державній службі з безпеки на транспорті.
Довідник пільг станом на 31.12.16 року
Державна фіскальна служба затвердила Довідник пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів, станом на 31.12.16 р.
Спрощено порядок передачі об'єктів права державної власності
Документом спрощено процедуру передачі об'єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна для їх подальшої приватизації.
Порядок визначення предмета закупівлі зазнав змін
Порядок доповнено нормами, якими передбачено, що під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначається за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви лікарського засобу.
Зміни до деяких нормативно-правових актів з бухобліку в держсекторі
Включили в перелік інших доходів дооцінку активів в межах суми попередньої уцінки, від відновлення корисності активів. З цього переліку вилучили доходи від списання кредиторської заборгованості.
Визначено механізм розрахунку граничних оптово-відпускних цін на ліки
Цей Порядок визначає механізм розрахунку граничних оптово-відпускних цін на основі референтних цін, визначених з урахуванням даних про ціни на лікарські засоби, зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці та Угорщині.
Мінфін спростив порядок коригування митних декларацій
До Положення про митні декларації будуть внесені зміни, що передбачають обов’язок для митниці вносити зміни до митних декларацій, якщо рішення митниці скасовані.
Мінфін вніс зміни до бюджетної класифікації доходів
Документом внесено зміни змін до наказу Мінфіну від 14.01.2011 р. №11 «Про бюджетну класифікацію».
Уряд затвердив новий механізм відшкодування ПДВ
З метою забезпечення прозорості відшкодування ПДВ з 10 січня 2017 року сформовано Єдиний публічний Реєстр заяв. Окрім того, Мінфін розробив та погодив з ДФС та Держказначейством Порядок ведення Реєстру.
Кабмін встановив граничний розмір квоти поставки цукру
Документом визначається граничний обсяг поставки цукру на внутрішній ринок та затверджуються мінімальні ціни на цукрові буряки та цукор на період з 1 вересня 2017 року до 1 вересня 2018 року.
Нові умови страхування с/г продукції з держпідтримкою
Оновлено нормативно-правові акти щодо страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.
Оновлена форма звітності № 3-ПН
Цей Порядок визначає механізм подання форми звітності N 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" (далі - форма N 3-ПН).
Методрекомендації щодо оформлення актів документальних перевірок
Методичні рекомендації спрямовані на запровадження єдиної системи відображення в актах (довідках) перевірок відомостей, пов'язаних з формуванням висновків щодо додержання платниками податків законодавства з питань державної митної справи, податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Оновлено Класифікатор митниць ГФС
Новий Класифікатор ДФС буде застосовуватися при заповненні митних декларацій і митному оформленні з 1 лютого 2017 року.
Уряд вніс зміни в Порядок нарахування і сплати ЄСВ
Даним документом доповнено коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та коло платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування патронатними вихователями.
Затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ
Документ забезпечив нормативно-правове регулювання реалізації Податкового кодексу України стосовно прозорого порядку бюджетного відшкодування платникам податку на додану вартість. Кабінет Міністрів затвердив Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Уряд вніс зміни в Порядок видачі та анулювання дозволу на застосування праці іноземців
Документом надається роботодавцю право на застосування праці іноземного фахівця за сумісництвом, визначається порядок і строки оскарження рішень про відмову у видачі дозволу, продовженні його дії, анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.
Читайте також:
Зверніть увагу! Важливе в лютому
Коментарі до матеріалу