Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З 25 січня 2022 року зміненно порядок оформлення результатів документальних перевірок

26.01.2022 220 0 0

З метою забезпечення єдиного порядку фіксування результатів документальних перевірок платників податків

Мінфін наказом від 22.12.2021 р. № 702 виклав у новій редакції Порядок оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, який оновив назву, а саме: «Порядок оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків».

Наказ був опублікований в «Офіційному віснику України» від 25.01.2022 № 7. Він набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

Порядок розроблено відповідно до вимог ПКУ для застосування посадовими особами контролюючих органів при оформленні результатів документальних перевірок платників податків (у розумінні ст. 15 ПКУ) дотримання податкового, валютного законодавства, законодавства про збір та облік ЄСВ та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Увага! Дія цього Порядку не поширюється на оформлення результатів перевірок з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

Порядок містить вимоги до форми та змісту акта (довідки) документальної перевірки, інформативних додатків до акта (довідки) документальної перевірки, порядку його (її) підписання, реєстрації та зберігання.

В акті обов'язково наводиться інформація щодо фактів та обставин, які підтверджують та доводять наявність вини платника податків (з детальним їх описом; дослідженням, яке доводить, що платник податків мав можливість для дотримання правил та норм, встановлених ПКУ, проте не вжив достатніх заходів для їх дотримання; документами та інформацією, яка підтверджує наявність вини платника податків), а також інформація щодо пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності платника податків.

Якщо податкова не має неможливості проведення документальної перевірки посадовими особами контролюючого органу невідкладно складається та підписується акт про неможливість проведення перевірки, який не пізніше наступного робочого дня реєструється в контролюючому органі.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали