З 10 серпня діють зміни до бухобліку: чи можуть малі та середні підприємства і далі застосовувати МСФЗ, які тепер повинен мати реквізити первинний документ
Мінфін наказом від 09.07.21 р. № 385 затвердив зміни до Положення про первинні документи та деяких НП(С)БО (далі – Наказ № 385).
Наказ № 385 опубліковано в «Офіційному віснику» від 10.08.21 р. № 61. Він набирає чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 10 серпня.
Розглянемо більш детально ці зміни.
1. Із НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» видалено норму, за якою малі та середні підприємства застосовували міжнародний стандарт фінансової звітності.
2. Уточнено, що у первинному документі реквізит «одиниця виміру господарської операції» вказують у грошовому та за можливості у натуральних вимірниках. Для цього скоригували абз. 1 п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88.
3. Відразу в декілька НП(С)БО замінили згадку про коди КОАТТУ на КАТОТТГ (Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад).
4. У формі № 2-мс позицію «Разом витрати (2050 + 2165)» виклали у новій редакції.
5. У Порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 19 грудня 2006 року № 1213 оновили норму, яка передбачає, що спрямування підприємствами державного, комунального секторів економіки частини чистого прибутку на квартальну і річну дату балансу відображають на матеріальне заохочення – за дебетом субрахунку 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» і кредитом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» наводиться сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, яка обчислена з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів та з урахуванням фінансового плану.
Коментарі до матеріалу