Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

З 1 січня 2022 року зміниться процедура реєстрації платників ПДВ

29.12.2021 927 0 0

Мінфін наказом від 07.12.2021 № 637 (далі – Наказ № 637) вніс зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Положення доповнено новим розділом VIII «Особливості реєстрації як платників податку на додану вартість осіб-нерезидентів». Цей розділ визначає процедури реєстрації, перереєстрації, анулювання реєстрації платників ПДВ осіб-нерезидентів, що здійснюються відповідно до ст. 2081 ПКУ.

Цей наказ набере чинності з 1 січня 2022 року, крім підпункту 2 пункту 2 та пункту 3 Наказу № 637, які набирають чинності одночасно з набранням чинності Законом від 01 липня 2021 року № 1618-IX, але не раніше дня його офіційного опублікування.

На кого поширюється Наказ № 637?

Даний наказ поширюються на особу-нерезидента, яка не має постійного представництва та постачає на митній території України фізичним особам, у тому числі фізичним особам - підприємцям, не зареєстрованим платниками ПДВ (далі - фізичні особи), електронні послуги, у тому числі шляхом надання доступу до електронних послуг через електронний інтерфейс, надання технічних, організаційних, інформаційних та інших можливостей, які здійснюються з використанням інформаційних технологій і систем, для встановлення контактів та укладення угод між продавцями і покупцями та/або постачає такі електронні послуги за посередницькими договорами від власного імені, але за дорученням надавача електронних послуг.

Який порядок реєстрації як платника ПДВ особи-нерезидента?

Реєстрація як платника ПДВ особи-нерезидента, яка постачає електронні послуги фізичним особам, місце постачання яких розташовано на митній території України, здійснюється на підставі заяви про реєстрацію як платника податку на додану вартість особи-нерезидента за формою №1-РОН (додаток 12).

Особа-нерезидент зобов'язана подати заяву про реєстрацію як платника ПДВ, якщо за результатами попереднього календарного року загальна сума від здійснення нею операцій з постачання фізичним особам електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, сукупно перевищує суму, еквівалентну 1000000 гривень, яка обчислюється за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на 00:00 01 січня відповідного року. Така заява подається до 31 березня включно відповідного календарного року, наступного за роком, у якому така особа-нерезидент досягла передбаченого у цьому пункті обсягу.

Якщо особа-нерезидент, яка не досягла передбаченого у цьому пункті обсягу, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник ПДВ, вона може подати заяву про реєстрацію як платника ПДВ не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку звітного (податкового) періоду, з якого така особа-нерезидент вважатиметься платником ПДВ.

Що треба вказувати у заяві на реєстрацію?

У заяві про реєстрацію як платника ПДВ зазначаються:

  • інформація щодо реєстрації нерезидента у країні нерезидента;
  • ідентифікаційні дані нерезидента, який буде підлягати електронній ідентифікації;
  • дані щодо його представника;
  • електронна адреса;
  • причина реєстрації;
  • інформація щодо підтвердження факту та періоду досягнення суми операцій з постачання фізичним особам електронних послуг, визначеної для обов'язкової реєстрації платником ПДВ;
  • іноземна валюта (євро або долар США), в якій особа-нерезидент буде сплачувати податок.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали