• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ринок землі: підписано закон про мораторій

05.02.2019 241 0 0


Показатели НДО по областям и коэффициенты индексации


Заборона на продаж с/г земель триватиме до 2020 року.

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 2666-VIII про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до закону, заборона на продаж землі триватиме до 1 січня 2020 року.

Вперше мораторій був введений в 2001 році. З 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого Верховна Рада неодноразово його продовжувала.

20 грудня 2018 року парламент в черговий раз продовжив заборону на продаж землі до 1 січня 2020 року.

Один з основних кредиторів України Всесвітній банк виступає за зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. У травні Європейський суд з прав людини ухвалив, що абсолютна заборона в Україні на покупку і продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини.

В кінці січня 2019 - го з проханням не підписувати закон про мораторій до президента звернулося Мінекономрозвитку. Зокрема, в МЕРТ відзначили, що, за оцінками Світового банку, введення ринку землі створило б можливість для зростання ВВП щорічно на додаткових 0,6-1,6 п.п. і дозволило б залучати близько $ 1,5 млрд додаткових інвестицій в рік.

rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали