Ринок страхових послуг переформатують: законопроєкт
Комітет в режимі відеоконференції розглянув проект Закону «Про страхування» (№ 5315), яким пропонується викласти даний Закон у новій редакції.
Як зазначила голова підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання Ірина Аллахвердієва, законопроект є частиною блоку з повного оновлення законодавства, що стосується діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.
За її словами: «Метою законопроекту є оновлення відносин у сфері страхування, загальних правових засад здійснення діяльності зі страхування, а також визначення повноважень Національного банку України із здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю страховиків відповідно до кращих міжнародних практик».
Законопроектом пропонується:
- удосконалення термінології;
- оновлення підходу до ліцензування страховиків;
- удосконалення вимог до власників істотної участі страховика;
- запровадження нового підходу в регулюванні діяльності осіб, які мають право здійснювати реалізацію страхових та перестрахових продуктів;
- вдосконалення питань корпоративного управління, системи внутрішнього контролю та управління ризиками страховика;
- запровадження нових підходів до необхідного наявного капіталу та вимог до платоспроможності страховика;
- запровадження ефективних процедур виходу страховика з ринку;
- оновлення процедур нагляду.
Окрім того, законопроектом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, які кореспондують з пропонованими законопроектом положеннями.
Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і один із авторів законопроекту Данило Гетманцев повідомив, що під час розробки проекту проводили консультації з ринком страхових послуг, який не в усьому погоджувався з Національним банком, і шукали компромісні рішення. Зокрема, на вимогу ринку, вирішили залишити товариства з додатковою відповідальністю серед суб’єктів, які можуть надавати страхові послуги.
Представник Національного банку поінформував про підтримку законопроекту у першому читанні.
Члени Комітету відзначили надзвичайну важливість законопроекту і, водночас, наголосили на необхідності суттєвого доопрацювання до другого читання.
Представники страхових асоціацій також підтримали оновлення законодавства і наближення його до європейського та висловили свої зауваження і пропозиції.
https://www.rada.gov.ua
Коментарі до матеріалу