Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Реєстр домашніх тварин – відповідь держави на суспільний запит та вимога вступу до ЄС: Мінагрополітики

07.11.2023

Створення Єдиної державної системи реєстрації та ідентифікації домашніх тварин – відповідь державних інституцій на суспільний запит. 

Про це під час брифінгу «Створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин» повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. 

За його словами, через повномасштабне вторгнення росії в Україні щодня збільшується кількість безпритульних тварин. Це створює виклики для санітарно-ветеринарної ситуації в містах і посилює навантаження на притулки. 

«Реалізація Єдиної державної системи реєстрації та ідентифікації домашніх тварин – запит, з яким до Мінагрополітики постійно звертаються зоозахисні організації та ветеринарні асоціації. Ця потреба існувала давно, а повномасштабне вторгнення рф зробило її нагальною. Важливо, що реєстрація тварин буде безкоштовною та добровільною», – наголосив Денис Башлик.  

Як зазначив заступник Міністра, зареєструвати тварину можна буде як у державного, так і у приватного ветеринара. Це нововведення суттєво збільшує кількість місць, де можна здійснити реєстрацію. Таким чином не треба йти в якесь спеціальне місце, а  зробити це у ветеринарній клініці, до якої власник тварини звертається постійно. До того ж зареєструвати тварину можна будь-коли після запуску Реєстру. Наприклад, під час наступного відвідування ветеринара. Денис Башлик зауважив, що реєстрація домашніх тварин розпочнеться тільки після запуску реєстру, про що Мінагрополітики повідомить окремо.  

В свою чергу заступниця Голови Держспоживслужби Ольга Шевченко зазначила, що ідентифікація і реєстрація домашніх тварин – це планування боротьби зі сказом. Крім того, це одна з норм ЄС, щоб українці могли виїжджати за кордон з тваринами, дотримуючись всіх міжнародних стандартів. За її словами, реєстрація створить безпечні умови існування людей і тварин. 

«Впровадження Єдиного державного реєстру домашніх тварин – це позитивний меседж для країни, яка інтегрується до європейської системи. Ідентифікація домашніх котів та собак – це вимога законодавства Європейського Союзу. На сьогодні в країнах ЄС на національному рівні не існує Єдиного реєстру тварин. Тому Україна фактично стане флагманом в цьому напрямку. І я впевнена, що на прикладі нашої країни ми зможемо показати наскільки швидко, зручно та комфортно не тільки вести облік, а також і забезпечити можливість зручного переміщення та мати цифрові аналоги ідентифікаційних документів», – підкреслила Ольга Шевченко. 

Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік додав, що єдиний реєстр домашніх тварин сприятиме впровадженню електронного паспорту тварин і розвиватиме культуру поводження з домашніми улюбленцями. 

«Перший крок після ухвалення постанови – запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Коли реєстр буде достатньо наповненим можна буде говорити про ветеринарний паспорт в «Дії». Оскільки є такий запит від суспільства, бо це значно спрощує життя. Насамперед для цього потрібне наповнення Реєстру якісними даними. Тому потрібно взаємодіяти разом з власниками тварин, щоб загалом розвивати в нашій країні культуру мати домашніх тварин і стежити за їхніми документами», – зазначив Мстислав Банік.  

Довідково. Уряд ухвалив постанову про запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин – собак та котів. У ньому міститиметься інформація про кількість тварин в Україні, наявність вакцинації, дані ветеринарного паспорта та інформація про власника чи утримувача. Створення Реєстру дозволить зменшити кількість безпритульних тварин, а також наблизити українське законодавство до міжнародних стандартів. 

Проєкт створений за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України і Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і здійснюється за участі Міністерства цифрової трансформації України. 

Мінагрополітики 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
В Україні можуть змінити підходи до оцінювання майна
Більше за темою: Оренда комунального майна: нюанси укладення договору Унесення права користуванням майном до складеного капіталу фермерського господарства Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про оцінку майна (р...
01.07.2025
Держстат затвердив форму статистичного спостереження № 1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг»
Форма вводиться в дію, починаючи зі звіту за І квартал 2026 року. Більше за темою: Чи буде штраф за несвоєчасне подання статистичних звітів? Відповідно до ст. 5, 18, 26 Закону від 16.08.2022 № 2524-IX «Про офіційну статистику» та п. 4 Положення про Державну службу статистики України, за...
01.07.2025
Затверджено форми статистичного спостереження про надходження молока для отримання з нього молочних продуктів
Форма № 13-заг (місячна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї молочних продуктів» вводиться у дію, починаючи зі звіту за січень 2026 року. Форма № 13-заг (річна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї...
Кращі матеріали