Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розстрочення грошових зобов’язань платників податків у новому проекті

Редакція

07.11.2017 124 0 0

ДФС оприлюднила проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків».

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині розмежування повноважень Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України. Зокрема, передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, в частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики затверджує нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції контролюючих органів.

У зв’язку з цим Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків підлягає затвердженню Міністерством фінансів України, а наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574 «Про затвердження Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за  № 1853/24385, – визнанню таким, що втратив чинність.

Також Законом № 1797 внесено зміни до статті 100 Кодексу, зокрема щодо розрахунку розміру процентів за розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, порядку прийняття рішень про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу та механізму повідомлення про них або їх погодження з Міністерством фінансів України, запровадження податкової застави у разі розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання на суму понад 1 мільйон гривень тощо.

Проектом регуляторного акта передбачено приведення нормативно-правового акта у відповідність до Закону № 1797.

Зауваження та пропозиції стосовно змісту регуляторного акту надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Державна фіскальна служба України: 04655, МПС, м. Київ - 53, Львівська площа, 8, e-mail: kabmin_doc@sfs.gov.ua.

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2,    e-mail: inform@minfin.gov.ua

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Державної регуляторної служби України: м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали