• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розширено коло близьких осіб та членів сім’ї декларантів

21.11.2019 1369 0 0

Із 18.10.19 р. набули чинності зміни, унесені Законом від 02.10.19 р. № 140-IX до Закону від 14.10.14 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон № 1700).

Відтепер термін «близькі особи» в Законі № 1700 застосовується до племінника і племінниці, а також до батька та матері дружини сина та чоловіка дочки.

Для вимог фінансового контролю членами сім’ї суб’єкта декларування нині вважаються його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків.

Нагадаємо, на коло близьких осіб поширюються обмеження щодо спільної роботи: публічним службовцям заборонено мати таких осіб у прямому підпорядкуванні.

Крім того, до складу Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) не можуть входити особи, близькі особи яких є або, незалежно від тривалості, були працівниками цього агентства протягом останніх трьох років.

Нові суб’єкти декларування – керівник Офісу Президента України та його заступники; працівники патронатної служби, крім осіб, які працюють на громадських засадах; помічники суддів; члени наглядових рад господарських товариств, понад 50 % акцій яких належать державі; члени конкурсних та дисциплінарних комісій – подають цього року до Реєстру декларацій:

  • повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (у разі отримання доходу або придбання майна на суму понад 96 тис. грн);
  • декларацію перед звільненням (подається у день звільнення за період з 01.01.19 р. по день, що передує дню звільнення; якщо звільнення відбувається за ініціативою роботодавця, декларація подається протягом 20 робочих днів).

Особа, яка претендує на одну з вищезазначених посад, зобов’язана подати декларацію кандидата на посаду.

Суб’єкти декларування мають письмово повідомити НАЗК про відкриття валютного рахунка за кордоном протягом 10 днів.

Уже наступного року нові суб’єкти декларування подаватимуть щорічні декларації та декларації після звільнення, якщо таке звільнення відбудеться у період із 18 жовтня по 31 грудня 2019 року.

Звертаємо увагу: нові правила декларування та подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (зміни до ст. 46, 52 Закону № 1700) набудуть чинності з 1 січня 2020 року.

www. nazk.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали