Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Раді запропонували позбавити українців від довічних кредитних боргів

У Верховну Раду внесений законопроект «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання його банкрутом» № 2353 зареєстрований у Верховній Раді, який пропонує законодавчо врегулювати процедуру реструктуризації боргів фізичних осіб.


За словами юристів, в даний час законодавство України побудоване таким чином, що якщо особа не в змозі погасити борги, воно залишиться з ними до смерті, більше того – заборгованість перейде у спадок його нащадкам. На жаль, зараз не існує жодного юридичного механізму, який дозволяє юридичним шляхом вирішити проблему заборгованості фізичної особи.

«Розроблений законопроект № 2353 дозволить запровадити зрозумілі, юридично обґрунтовані та ефективні механізми вирішення цієї проблеми під наглядом суду з дотриманням прав і свобод людини у відкритому судовому процесі», — заявляє старший юрист департаменту судової практики ЮК «Алексєєв, Боярчуков і партнери» Олена Бєлова.

За її словами, в разі прийняття даного законопроекту фізична особа зможе звернутися до суду, порушити провадження у справі про банкрутство і запустити механізм погашення свого боргу.

«Цей механізм буде схожий на механізм банкрутства юридичної особи, але він буде значно простіше. Запропоновані три процедури: реструктуризація боргу, мирова угода та реалізація майна боржника. Після початку процедури банкрутства припиняється нарахування всіх штрафів, після її закінчення всі борги фізичної особи списуються. Цей механізм дає особі другий шанс почати життя з нуля, влаштуватися на роботу і повністю економічно реабілітуватися», — повідомляє Олена Бєлова.

Старший юрист зазначає, що боржником, відповідно до статті 1 обговорюваного законопроекту, є фізична особа, в тому числі фізична особа-підприємець, нездатна виконати свої грошові зобов'язання і щодо якого існують підстави для порушення провадження у справі про банкрутство відповідно до цього Закону.

«Достатньою правовою підставою для порушення такої справи про банкрутство буде вважатися наявність безспірних вимог кредитора (ів) в сумі не менше 100 мінімальних зарплат (121 800 грн), які не були задоволені боржником протягом двох місяців після встановленого для їх погашення строку», — розповідає старший юрист.

Законодавець передбачає, що розглядати такі справи про банкрутство будуть все ті ж господарські суди за місцем проживання боржника-фізичної особи. Ініціатором порушення справи можуть також виступати податкова служба і спадкоємці після смерті боржника.

«Саме по собі право ініціювати справу про банкрутство фізичної особи дасть можливість його рідним звільнитися від «спадщини» у вигляді боргів і всюдисущих колекторів, так само як і інших кредиторів», — підкреслює Олена Бєлова.

За даними Міністерства юстиції, на сьогодні у провадженні Державної виконавчої служби перебуває справ щодо фізичних осіб на загальну суму понад 67 млрд грн. При цьому з них виконано лише на 1,5 млрд грн. Багато українців змушені ховатися від представників виконавчої служби, збільшується кількість самогубств, скоєних через неспроможність повернути борги.

Джерело:

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
В Україні можуть змінити підходи до оцінювання майна
Більше за темою: Оренда комунального майна: нюанси укладення договору Унесення права користуванням майном до складеного капіталу фермерського господарства Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про оцінку майна (р...
01.07.2025
Держстат затвердив форму статистичного спостереження № 1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг»
Форма вводиться в дію, починаючи зі звіту за І квартал 2026 року. Більше за темою: Чи буде штраф за несвоєчасне подання статистичних звітів? Відповідно до ст. 5, 18, 26 Закону від 16.08.2022 № 2524-IX «Про офіційну статистику» та п. 4 Положення про Державну службу статистики України, за...
01.07.2025
Затверджено форми статистичного спостереження про надходження молока для отримання з нього молочних продуктів
Форма № 13-заг (місячна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї молочних продуктів» вводиться у дію, починаючи зі звіту за січень 2026 року. Форма № 13-заг (річна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї...
Кращі матеріали