Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Прийнято закон щодо верифікації держвиплат

29.01.2020 343 0 0

З метою підвищення адресності державних виплат та ефективного використання бюджетних коштів прийнято Закон від 03.12.19 р. № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» (далі – Закон № 324).

За визначенням цього Закону, верифікацією є комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, визначеної законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення держвиплат, яка впливає на визначення права на отримання та розмір цих виплат, а також невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. Верифікація може бути поточною, превентивною, ретроспективною.

Верифікація та моніторинг здійснюватиметься Мінфіном. Суб’єкти надання інформації зобов’язані безоплатно надавати відповідну інформацію, включаючи персональні дані з автоматизованих інформаційних систем, баз даних тощо, володільцями, розпорядниками чи адміністраторами яких вони є. Порядок такої взаємодії, як і порядок здійснення верифікації та моніторингу, має бути затверджений Кабміном. 

Перелік держвиплат, що верифікуватимуться, має затвердити Мінфін за погодженням із відповідними держорганами, які формують та реалізують державну політику у сфері надання відповідних держвиплат.

Результат верифікації надаватиметься саме тим органам, що здійснюють держвиплати, і в них підтверджуватиметься відповідність вимогам законодавства наданої реципієнтом інформації, що впливає на визначення його права на отримання та розмір держвиплат.

Щодо наданої Мінфіном рекомендації з результатів верифікації, то орган, яким здійснюються відповідні виплати, має ухвалити рішення щодо її призначення чи перерахунку, припинення чи поновлення нарахування, усунення невідповідностей даних в автоматизованих інформаційних системах органу, що провадить держвиплати.

У разі виявлення недостовірності інформації, наданої реципієнтом, йому надсилається вимога про повернення неправомірно або надмірно отриманої держвиплати.

Рішення, прийняті органом, яким здійснюються держвиплати, оскаржуються в судовому порядку.

Закон від 03.12.19 р. № 324-ІХ набув чинності з 21.12.19 р. («Голос України» від 20.12.19 р. № 324). 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали