Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ухвалено механізм використання «антикоронавірусного» фонду

08.05.2020 64 0 0

Керуючись змінами, унесеними Законом від 13.04.20 р. № 553-ІХ (далі – Закон № 553) до Закону про Держбюджет-2020, уряд затвердив Порядок використання коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками (далі – Порядок). Про напрями використання коштів цього Фонду, створеного у складі держбюджету на період дії карантину та протягом 30 днів після його скасування, детально йшлося в «Держбюджетні новації щодо оплати праці».

Отже, для виділення коштів із Фонду міністерства, відомства, обласні, Київська міська держадміністрації та інші органи влади подають до КМУ звернення, до якого додаються ще й фінансово-економічні розрахунки з обґрунтуванням потреби в коштах на реалізацію відповідного напряму їх використання.

Звертаємо увагу: звернення слід оформлювати коректно, не припускаючись зазначення в ньому недостовірних матеріалів, розрахунків, обґрунтувань, адже за такі дії надалі настає відповідальність.

Подані заявниками документи розглядаються Кабміном. Якщо кошти виділятимуться за новою бюджетною програмою, включаючи трансферти місцевим бюджетам, то уряд має ухвалити порядок використання таких коштів.

Проєкт рішення про виділення коштів готується до розгляду урядом лише після його погодження розробником з усіма заінтересованими органами.

Обсяг коштів зазначається з урахуванням економічної сутності, а саме: видатки споживання (у т. ч. на оплату праці, комунальні послуги та енергоносії), видатки розвитку та кредитування бюджету.

Якщо з Фонду виділятимуться трансферти місцевим бюджетам, то додатково слід зазначити їх обсяг у розрізі місцевих бюджетів.

Ще важливий момент: після отримання довідки про внесення змін до розпису держбюджету головний розпорядник має затвердити документи, передбачені Порядком складання, розгляду, затвердження та основними вимогами до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженими постановою КМУ від 28.02.02 р. № 228, а також паспорт бюджетної програми або зміни до нього.

Звертаємо увагу: головні розпорядники коштів у жодному разі не можуть допускати кредиторської заборгованості на 30-й день після дня скасування карантину, якщо йдеться про нові відкриті бюджетні програми.

І наостанок: залишки коштів, виділених за новими бюджетними програмами (включаючи трансферти місцевим бюджетам), за якими видатки не мають постійного характеру, після завершення 30-денного строку із дня скасування карантину мають бути перераховані

Казначейством до загального фонду держбюджету. Винятком із цього правила є виділення коштів Фонду за напрямом, передбаченим абзацом дев’ятим п. 2 Порядку, а саме на доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям Нацполіції, Держприкордонслужби, особам цивільного захисту, а також на доплати медпрацівникам відомчих закладів охорони здоров’я (звісно, якщо ці особи безпосередньо були зайняті на роботах із ліквідації захворювання).

Постанова КМУ від 22.04.20 р. № 302 набула чинності з 25.04.20 р. («Урядовий кур’єр» від 25.04.20 р. № 79).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали