Прийнято документ щодо охорони праці в установах освіти
14.03.2018 1562 0 0
Затверджено Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти (далі - Положення). Необхідність прийняття цього документа очевидна, адже згідно зі ст. 53 Закону від 05.09.17 р № 2145-VІІІ «Про освіту» здобувачі освіти мають право, серед іншого, на безпечні і нешкідливі умови навчання, змісту і праці.
З набранням чинності Положення втрачає силу аналогічний документ, затверджений наказом МОН від 01.08.01 р № 563.
Отже, керівникам усіх освітніх закладів необхідно привести у відповідність до Положення локальні документи, згідно з якими здійснюється робота щодо охорони праці як персоналу закладів, так і здобувачів освіти (учнів, студентів і т. П.).
Нагадаємо: виходячи з норм ст. 13 Закону від 14.10.92 р № 2694-ХІІ «Про охорону праці» (далі - Закон № 2694), до обов'язків роботодавця відноситься створення на робочому місці умов праці, а також дотримання вимог щодо прав працівників у галузі охорони праці. Для цієї мети роботодавець (т. Е. Керівник навчального закладу), зокрема, повинен розробити і затвердити положення, інструкції, інші акти з охорони праці.
Звичайно ж, необхідно визначити, які саме служби або посадові особи будуть забезпечувати вирішення конкретних питань з охорони праці. Зазвичай це передбачається в розділі «Охорона праці» колективного договору навчального закладу.
Підкреслюємо: за порушення вимог щодо охорони праці, встановлених законодавством, безпосередньо відповідає роботодавець. Так, згідно зі ст. 41 КУпАП порушення нормативних актів про охорону праці може призвести до накладення на відповідальних працівників штрафу. Зокрема, якщо порушений порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві штраф становитиме від 340 до 850 грн.
Що стосується працівників, то відповідно до ст. 14 Закону № 2694 вони зобов'язані дбати про особисту безпеку і здоров'я своє та оточуючих під час виконання своєї роботи, а також дотримуватися правил поводження з машинами, механізмами і т. П., Користуватися відповідними засобами захисту.
Окремо відзначимо, що Положення прийнято для його застосування закладами дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічного), позашкільної, спеціалізованого, професійного предвисшего і вищої освіти, а також закладами післядипломної освіти, які належать до відання МОН.
Наказ МОН від 26.12.17 р №1669.
https://mon.gov.ua/ua
Коментарі до матеріалу