Підприємства теплопостачання повинні дотримуватися вимог постанови КМУ № 1037 у частині коректного перерахунку вартості послуг з централізованого опалення
23.02.2016 382 0 0
У зв’язку із значною кількістю звернень щодо нарахування (визначення) плати за послугу з централізованого опалення для населення в разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) і на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами, внесеними 30.10.2015 постановою № 1037) (далі – Правила), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє про таке.
1. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2015 № 1037 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» у частині запровадження механізму нарахування споживачам (у яких відсутні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення (далі – Механізм).
2. Запровадження Механізму має на меті зменшення соціальної напруги в умовах зростання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги (оскільки споживачі сплачуватимуть кожного місяця за фактично спожиті послуги), а також стимулювання підприємств теплоенергетики до заощадливого та ефективного використання енергоресурсів. НКРЕКП при цьому наголошує, що стратегічне завдання щодо забезпечення 100% комерційного обліку теплової енергії на 2016 рік зберігається.
3. Вимогами пункту 41 Правил визначено, що розрахунок коефіцієнта, який враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від врахованих під час розрахунку діючого тарифу в і-му місяці (Кі), проводиться виконавцем послуг з централізованого опалення щомісяця шляхом визначення співвідношення фактичної розрахункової витрати теплової енергії на опалення 1 кв. метра опалюваної площі (1 куб. метра об’єму) житлових будинків (qфакт і), та норми витрати теплової енергії на опалення в і-му місяці розрахункового періоду, а не опалювального періоду. Пунктом 43 Правил визначено, що при розрахунку показника (qфакт і), на підставі якого визначається (Кі), використовується значення середньої розрахункової температури зовнішнього повітря для відповідного населеного пункту, яка врахована у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення в і-му місяці, °С (tср о і), а не опалювального періоду.
НКРЕКП наголошує, що ліцензіати у сфері теплопостачання повинні чітко дотримуватися чинних нормативно-правових актів.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...
Коментарі до матеріалу