Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підприємці зможуть отримати більше 8 тис. грн. допомоги за посилення карантину

24.03.2021 371 0 0

Сьогодні Президент України вніс до Верховної Ради України законопроект № 5300. Глава держави запропонував підтримати фінансово підприємців, бізнес яких призупиненний в результаті введення додаткових обмежень пов'язаних з поширенням коронавируса.

Законопроект пропонує забезпечити за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів виплати допомоги застрахованим особам, які втрачають частину зарплати або доходу в разі введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Розмір виплати допомоги може скласти:

  • вісім тисяч гривень - за рахунок коштів Державного бюджету України;
  • в розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування - за рахунок коштів місцевого бюджету.

Допомога застрахованим особам надаватимуть у разі, якщо страхувальник відповідної застрахованої особи буде перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування на території адміністративно-територіальної одиниці, в межах якої ввели додаткові карантинні заходи через коронавируса.

Коли можна звернутися за виплатою допомоги?

Перебіг терміну для отримання допомоги у зв'язку з посиленням карантину, введеного в лютому - березні 2021 року починається через десять днів з дня набрання чинності закону.

Застрахована особа має право звернутися із заявою про виплату допомоги протягом 30 днів з дня введення посиленого карантину.

Згідно з документом, перерахування коштів для виплати допомоги з державного бюджету здійснює Пенсійний фонд за списками, наданими Міністерством цифровий трансформації в межах сум, що надійшли від головного розпорядника відповідної бюджетної програми.

Виплата повинна бути не пізніше наступного операційного дня після їх надходження.

В яких випадках підприємці не отримають допомогу?

Не можуть претендувати на виплати ФОПи, які є застрахованими особами:

  • державна реєстрація яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не перевищує трьох місяців;
  • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менш ніж за шість місяців;
  • основний вид економічної діяльності яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку видів економічної діяльності;
  • які є найманими працівниками і ФОП одночасно;
  • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому у відповідному регіоні вводиться посилення карантину, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, припинено.

www.rbc.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали