Підприємці зможуть отримати більше 8 тис. грн. допомоги за посилення карантину
Сьогодні Президент України вніс до Верховної Ради України законопроект № 5300. Глава держави запропонував підтримати фінансово підприємців, бізнес яких призупиненний в результаті введення додаткових обмежень пов'язаних з поширенням коронавируса.
Законопроект пропонує забезпечити за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів виплати допомоги застрахованим особам, які втрачають частину зарплати або доходу в разі введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.
Розмір виплати допомоги може скласти:
- вісім тисяч гривень - за рахунок коштів Державного бюджету України;
- в розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування - за рахунок коштів місцевого бюджету.
Допомога застрахованим особам надаватимуть у разі, якщо страхувальник відповідної застрахованої особи буде перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування на території адміністративно-територіальної одиниці, в межах якої ввели додаткові карантинні заходи через коронавируса.
Коли можна звернутися за виплатою допомоги?
Перебіг терміну для отримання допомоги у зв'язку з посиленням карантину, введеного в лютому - березні 2021 року починається через десять днів з дня набрання чинності закону.
Застрахована особа має право звернутися із заявою про виплату допомоги протягом 30 днів з дня введення посиленого карантину.
Згідно з документом, перерахування коштів для виплати допомоги з державного бюджету здійснює Пенсійний фонд за списками, наданими Міністерством цифровий трансформації в межах сум, що надійшли від головного розпорядника відповідної бюджетної програми.
Виплата повинна бути не пізніше наступного операційного дня після їх надходження.
В яких випадках підприємці не отримають допомогу?
Не можуть претендувати на виплати ФОПи, які є застрахованими особами:
- державна реєстрація яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не перевищує трьох місяців;
- які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менш ніж за шість місяців;
- основний вид економічної діяльності яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку видів економічної діяльності;
- які є найманими працівниками і ФОП одночасно;
- підприємницька діяльність яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому у відповідному регіоні вводиться посилення карантину, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, припинено.
www.rbc.ua
Коментарі до матеріалу