Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уряд планує визначити організаційні та правові засади установи бізнес-омбудсмена

Редакція

01.06.2016 127 0 0

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4591 «Про Установу бізнес-омбудсмена».

Законопроект визначає організаційні і правові засади створення та діяльності Установи бізнес-омбудсмена, завдання, права та функції.

Установа є недержавною некомерційною організацією, яка сприяє захисту суб'єктів підприємництва при реалізації ними конституційного права на здійснення підприємницької діяльності, а також захисту від корупції та інших форм недобросовісної поведінки в сфері господарювання.

До складу Установи входять:

- бізнес-омбудсмен;

- два заступника бізнес-омбудсмена;

- секретаріат.

Згідно з проектом, бізнес-омбудсменом (або його заступником) може бути громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка має бездоганну ділову репутацію, високі моральні якості, вищу економічну або юридичну освіту, глибокі знання господарських, громадських і владних проблем в Україні і відповідає критеріям, визначеним наглядовою радою Установи. Крім того, визначено обмеження, що застосовуються до посад бізнес-омбудсмена і його заступників.

Також бізнес-омбудсмен і його заступники, будуть користуватися правом недоторканності на весь час своїх повноважень. Тобто, не зможуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності або піддані заходам адміністративного стягнення, затримані, заарештовані або піддані будь-якій формі обшуку або огляду без згоди Верховної Ради, яке надається після розгляду відповідного подання Генпрокурора.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали