Уряд схвалив проект Закону про стимулювання розвитку АПК
20.01.2017 313 2 0
Кабінет Міністрів України підтримав проект Закону «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України».
Закон дозволить ефективніше застосовувати механізми стимулювання розвитку агропромислового комплексу України, оскільки всі інструменти підтримки приведено у відповідність до положень, передбачених Угодою СОТ про сільське господарство.
У проекті Закону визначено головні інструменти стимулювання розвитку агропромислового виробництва. Це - здійснення державних аграрних інтервенцій, фінансова підтримка сільськогосподарського виробництва, створення сприятливих умов для розвитку малих сільськогосподарських товаровиробників.
Прозорість та ефективність аграрних інтервенцій буде забезпечено за рахунок впровадження відповідного державного моніторингу, а повноваження щодо визначення державного інтервенційного агенту покладається на Кабінет Міністрів України.
Тобто Кабінет Міністрів вирішуватиме, який саме агент буде провадити цю діяльність. Фактично, ми говоримо про впровадження нової інтервенційної системи і аж ніяк не про створення нових державних установ.
Щодо підтримки малих агровиробників, Відповідно до Закону, їм буде надаватися часткова компенсація капітальних витрат на формування та оновлення основних засобів, у тому числі на закупівлю великої рогатої худоби; надання фінансової допомоги на поворотній основі; часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції виробничих об’єктів.
Підтримка малих виробників та господарств знаходиться в пріоритеті міністерства. Їм має надаватися фінансова державна підтримка як для усіх суб’єктів господарювання агропромислового комплексу.
Зазначимо, що проект Закону України «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України» розроблено Мінагрополітики спільно із заінтересованими ЦОВВ, науковими установами, галузевими та громадськими організаціями.
Джерело: http://www.minagro.gov.ua/node/23011
Читайте також:
Єдинникам 4 групи – розмір ставок змінився, а вимоги до звітності - ні
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 2