Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Уряд ініціював зміни до законодавства, спрямовані на створення сприятливого інвестклімату

19.10.2022

Кабінет Міністрів України погодив проект змін до законодавства, покликаних збільшити надходження в економіку значних інвестицій.

Відповідний проект змін до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» Уряд ухвалив на засіданні 18 жовтня. Документ буде відправлено на розгляд та прийняття Верховною Радою України.

«Рішення щодо оптимізації закону про значні інвестиції готувалося давно і в тісній співпраці з представниками українських та іноземних інвесторів. Головна мета – створити максимально сприятливий інвестиційний клімат. Нині це особливо актуально, з огляду на необхідність залучення інвестицій у рамках реалізації Плану відновлення України. Покращення українського законодавства у цій сфері, безсумнівно, збільшить інтерес інвесторів до нашої країни», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема, законопроектом пропонується розширити сфери, у яких може реалізуватися інвестиційний проект зі значними інвестиціями. Додано:

  • діяльність у сфері інформації та електронних комунікацій,
  • операції з нерухомим майном,
  • операції у сфері виробництва енергоефективних будівельних матеріалів, кліматичного обладнання та обладнання систем опалення, вентиляції, кондиціонування, гарячого водопостачання.

Для розширення кола залучених до процесу інвестування пропонується зменшити розмір інвестицій до інвестпроекту, для реалізації якого може надаватися державна підтримка. Якщо згідно з чинними нормами закону обсяг інвестицій має перевищувати суму, еквівалентну 20 млн євро, то проектом змін пропонується зменшити її до 12 млн євро. Це дасть змогу долучатися до інвестування не лише великим підприємствам, а й середнім.

Інвесторам також буде надана можливість розпочати реалізацію проекту до укладання спеціального інвестиційного договору та внести інвестиції на передпроектні роботи (підготовка документації, купівля земельної ділянки тощо) в обсязі 25% від загального розміру значних інвестицій.

Окрім цього, законопроект встановлює можливість та часові рамки для доопрацювання поданих інвестором документів та спеціального інвестдоговору.

Нагадаємо, що, згідно із Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», держава може надавати підтримку таким інвестпроектам у формі:

  • звільнення від сплати окремих податків та зборів, відповідно до Податкового кодексу,
  • звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування (обладнання), що ввозиться для реалізації проекту,
  • забезпечення переважного права землекористування ділянкою державної або комунальної власності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями тощо.

Як повідомлялося, за перший місяць з моменту запуску інвестиційної платформи Advantage Ukraine надійшло більш ніж 250 запитів. На сьогодні підготовлені та представлені потенційним інвесторам на платформі Advantage Ukraine пропозиції на суму понад 400 мільярдів доларів.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Документи, які набули чинності з 19 по 25 травня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 08.05.2025 № 4417-IX «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудо...
23.05.2025
Зміни в законодавстві з 19 по 23 травня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки Мінекономіки поінформувало критично важливі для економіки підприємства щодо необхідності до 28 травня 2025 року подати на електронну адресу Міністерства ...
23.05.2025
Запроваджено процедуру державної реєстрації ГМО
Реалізація постанови дозволить гармонізувати українське законодавство з законодавством ЄC. Кабмін ухвалив постанову від 21.05.2025 № 584 «Деякі питання державної реєстрації генетично модифікованих організмів». Документ підготовлений Мінагрополітики та продовольства. Постанова прийнята з...
Кращі матеріали