Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Повноваження облдержадміністрацій - управління природно-заповідним фондом

19.04.2018

В Україні набув чинності закон № 2362-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища». Вчора документ опублікували в «Голосі України».

Відповідно до законопроекту, Мінекології та облдержадміністрації мають повноваження у галузі управління природно-заповідним фондом.

Зокрема, до закону «Про природно-заповідний фонд України» внесли зміни, відповідно до яких Мінекології та облдержадміністрації розробляють та затверджують положення про характер функціонування і режим територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Мінекології затверджує ліміт на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Дозволи на таке користування видають органи виконавчої влади Криму з питань охорони навколишнього природного середовища та облдержадміністрації (вони ж будуть встановлювати ліміт природокористування природно-заповідного фонду місцевого значення).

Користуватися природними ресурсами на територіях природно-заповідного фонду місцевого значення (окрім корисних копалин) можна буде на підставі дозволів місцевих рад - їх видаватимуть за погодженням з облдержадміністраціями.

Як і раніше, порядок видачі дозволів на спецвикористання природних ресурсів і встановлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення визначає Кабмін. Дозволи видають безоплатно - на підставі клопотання природокористувача, погодженого із власником чи постійним користувачем землі та зацікавленими органами. Господарська та інша діяльність за декларативним принципом заборонена.

Згідно із цим законом, рішення про відмову у дозволі можна оскаржити в Мінекології. Строки такі ж, як і були, - до 10 днів на звернення; до 10 днів на розгляд міністерством. Про результати мають повідомити письмово.

Встановлюється, що рубки формування та оздоровлення лісів, інші рубки можна буде проводити в межах затверджених планів відповідно до ліміту на використання природних ресурсів на підставі дозволів.

Уповноваженими органами держуправління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду законодавчо встановлено Мінекології та облдержадміністрації - при цьому передбачено створення спецпідрозділи цих органів.

Проекти зоопарків державного значення відповідальні за них органи будуть погоджувати з Мінекології, а місцевого - із облдержадміністраціями, Київською та Севастопольською міськими державними адміністрацями.

Проекти утримання та реконструкцій парків-пам'яток садово-паркового мистецтва будуть погоджувати із Мінекології та облдержадміністраціями за таким самим принципом: загальнодержавні - із міністерством; місцеві - із ОДА.

Як і раніше, організації можуть встановлювати плату за вхід до територій та об'єктів, що перебувають у їх підпорядкуванні. При чому установи природно-заповідного фонду загальнодержавного значення будуть погоджувати розмір плати із Мінекології, в Криму - із головою Ради міністрів Криму; у зоні відчуження - із Мінекології та Держагентством України із управління зоною відчуження. На місцях суму будуть узгоджувати із органами, у віданні яких перебувають установи природно-заповідного фонду.

Облдержадміністрації зможуть подавати клопотання про оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду тільки загальнодержавного значення. Громадські організації, підприємства, установи та громадяни - щодо об'єктів природно-заповідного фонду як загальнодержавного, так і місцевого значення.

Попередньо розглядати такі клопотання про створення нових об'єктів заповідного фонду будуть облдержадміністрації.

Затверджувати розроблення проектів створення ландшафтних парків, заповідних урочищ, заказників, пам'яток природи та садово-паркового мистецтва на місцях будуть облдержадміністрації.

http://www.golos.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
30.06.2025
Планують оновити пруденційні нормативи кредитних спілок
Проєкт передбачає обмеження щодо валютного ризику та вимоги до системи управління валютними ризиками для об’єднаних кредитних спілок; уточнення щодо порядку визначення розміру пруденційних нормативів для всіх кредитних спілок. Національний банк пропонує для обговорення проєкт постанови, якою б...
30.06.2025
Планують зміни до порядку безготівкових розрахунків в національній валюті користувачів платіжних послуг
Зміни сприятимуть підвищенню прозорості взаємовідносин між надавачами платіжної послуги з переказу коштів без відкриття рахунку та їхніми користувачами, а також подальшому розвитку платіжного ринку, його наближенню до європейських стандартів. Більше за темою: Готівкові розрахунки: коли діють обмеж...
30.06.2025
Розпочалося обговорення змін до окремих нормативно-правових актів з питань готівкового обігу
Національний банк України пропонує актуалізувати окремі нормативно-правові акти з питань готівкового обігу. Більше за темою: Готівкові розрахунки: коли діють обмеження та як їх не порушити? Національний банк пропонує актуалізувати окремі нормативно-правові акти з питань готівкового обігу, зокр...
Кращі матеріали