Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Детально про усі прийняті Верховною Радою закони та законопроєкти 8 листопада

09.11.2023 233 0 0

Воєнний стан і мобілізація до 14 лютого, військове ПДФО на дрони, боєприпаси та артилерійські системи, безоплатне лікування військових у державній лікарні Феофанія, спрощення обігу гуманітарної допомоги, розширення повноважень місцевою влади вирішувати проблему житла для ВПО – детально про усі 24 прийнятих Верховною Радою закони 8 листопада повідомив народний депутат П. Фролов: 

1. Законом 10037 прийнятим в цілому, перерозподіли військовий ПДФО, який сплачувався до місцевих бюджетів: з 1 жовтня 2023 року у пропорції 50 %/50 % на закупівлю дронів (Держспецзв’язку)/військової техніки, артилерійських систем та боєприпасів (Міноборони), з 1 січня 2024 року у пропорції 45 %/45 %/10 % на виробництво дронів (Держспецзв’язку)/військової техніки та боєприпасів (Мінстратегпром)/кожній бойовій бригаді на швидке посилення своєї обороноздатності. 

2-3. Законами 110211 та 10212, прийнятими в цілому, продовжили воєнний стан в Україні та загальну мобілізацію до 14 лютого 2024 року. 

4. Законом 0217, прийнятим в цілому, ратифікували Угоду між урядами України та Молдови про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через річку Дністер в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць. 

5. Законом 0225, прийнятим в цілому, Україну приєднали до угоди про Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України. 

6. Законом 0229, прийнятим в цілому, ратифікували Угоду між урядами України та Швеції щодо обміну та взаємної охорони інформації з обмеженим доступом. 

7. Законом 0226, прийнятим в цілому, ратифікували Угоду між Україною та ЄС для участі України у Механізмі цивільного захисту ЄС та у сфері попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі, військового характеру. 

8. Постановою 9605 поширили дію постанови Верховної Ради про забезпечення належним медичним обслуговуванням військовослужбовців, які зазнали ушкодження здоров’я від 2014 року, на всіх військовослужбовців, які брали участь у забезпеченні оборони України після початку повномасштабного вторгнення, та надали таким військовослужбовцям, у томц числі що служать у ГУР МО, право на безоплатне медичне обслуговування у лікарні «Феофанія» та інших медзакладах Державного управління справами. 

9. Направили на доопрацювання законопроект 9676, який передбачає врегулювати передачу земель для Національного військового меморіального кладовища із можливістю перепоховання Героїв України, нагороджених з 2014 року (очікується, що це буде у Гатному). 

10. Законопроектом 9600, прийнятим у першому читанні за основу, запропонували встановити мінімальний обсяг виконання наукової роботи науково-педагогічним працівником (500 годин на рік) та максимальне навантаження на одну ставку на педагогічного працівника (900 годин на рік), а також визначити стаж педагогічної та науково-педагогічної роботи у ВНЗ працівників, в тому числі, з науковим ступенем/вченим званням. 

11. Законом 10092, прийнятим в цілому, скасували набір вступників для здобуття ступенів бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами, встановили не проводити у 2024 році набір вступників на навчання для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра, а конкурсний відбір на навчання для здобуття інших ступенів вищої освіти - здійснювати за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та/або вступних випробувань 2022–2024 року. 

12. Законом 9046, прийнятим в цілому, включили до переліку обов’язкових предметів для проходження ДПА історію України та іноземні мови (крім мови держави-агресора), а також доповнили державні стандарти для усіх учнів, що завершують здобуття повної загальної середньої освіти, необхідністю знати історію України, володіти іноземною мовою (крім RU) та мати необхідний рівень математичної компетентності. 

13. Постановою 7715 встановили межі міста Сміла Черкаської області. 

14. Законом 9274, прийнятим в цілому, визначили повноваження судової влади, СБУ та інших держорганів у сфері цивільного захисту, завдання Єдиної державної системи цивільного захисту, а також удосконалили регулювання створення фонду захисних споруд цивільного захисту та укриття у ньому населення, проведення евакуації, хімічного та радіаційного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки, охорони життя та здоров’я людей. 

15. Законом 4634, прийнятим в цілому, посилили кримінальну відповідальність за службову недбалість, якщо вона спричинила смерть людини, – до 8 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років та зі штрафом до 85 тис грн. 

16. Законом 9141, прийнятим в цілому, зобов’язали компетентні органи, а не заявників, самостійно збирати документи, необхідні для набуття статусу ветеранів війни військовослужбовцям, особи з інвалідністю та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника та Захисниці України. 

17. Законопроєктом 10062, прийнятим у першому читанні за основу, запропонували вдосконалити ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, у тому числі внесення до нього інформації держорганами та використання цього Реєстру для оформлення документів військового обліку громадян. 

18. Законопроєктом 9681, прийнятим у першому читанні за основу, запропонували спростити процедуру набуття статусу учасника бойових дій на основі інформаційних обмінів між різними реєстрами, а також запровадити Єдиний реєстр військовослужбовців, володільцем якого буде Міноборони, а розпорядниками – Генеральний штаб ЗСУ, МВС, СБУ та СЗР. 

19. Законом 9310, прийнятим в цілому, уповноважили органи місцевого самоврядування формувати фонди тимчасового житла для ВПО шляхом викупу, оренди, будівництва житла, реконструкції будинків і гуртожитків, переобладнання нежитлових приміщень у житлові, передачі житла в комунальну або державну власність, капремонту об’єктів житлового фонду, а також зняли 6-місячне часове обмеження на безоплатне тимчасове проживання ВПО (за умови оплати комун.послуг) у період дії воєнного стану. 

20. Законом 9568, прийнятим в цілому, спростили порядок надання субсидії розповсюджувачам видавничої продукції, а також змінили реалізацію програми надання щорічної натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг, запровадивши  використання для цього Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. 

21. Законом 9111, прийнятим в цілому, уповноважили Уряд встановлювати спрощений порядок обліку, звітування, реєстрації та визнання товарів гуманітарною допомогою, у тому числі за декларативним принципом, розширили підстави та перелік отримувачів та набувачів такої допомоги в умовах воєнного стану, врегулювали статус завезених для потреб ЗСУ транспортних засобів. 

22–23. Законами 9287 та 9288, прийнятими в цілому, змінили порядок прийняття спадщини (в тому числі на окупованих територіях або територіях, де ведуться бойові дії), повернули правило відкриття спадщини за останнім місцем проживання спадкодавця або місцезнаходженням майна. 

24. Законом 9666, прийнятим в цілому, скасували законодавче обмеження розподілу чисельності Держспецзв’язку на військовослужбовців та цивільних в межах загальної чисельності 7 500 осіб. 

П. Фролов 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали