Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підкориговано порядок обліку платників ЄСВ

17.01.2020 236 0 0


Наказом Мінфіну від 21.10.19 р. № 436 (далі – Наказ № 436) підготовлено зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.14 р. № 1162 (далі – Наказ № 436, Порядок № 1162 відповідно). Передбачено, що ці зміни набудуть чинності через 10 днів із моменту офіційного оприлюднення Наказу № 436. Поки що Наказ № 436 ще не оприлюднено.

Зміни покликані звести нанівець ситуації, які часто оспорюються, пов’язані з подвійним поданням Звітів з ЄСВ «за себе» і відповідної сплати ЄСВ. Наприклад, коли фізособа з підприємницьким статусом має також і інші джерела доходів як самозайнята особа. Після набуття чинності оновленого Порядку № 1162 такі платники обліковуватимуться як фізособи-підприємці з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Також передбачено, що члени фермерського господарства (далі – ФГ), які були взяті на облік контролюючими органами як платники ЄСВ ще до набуття чинності Наказу № 436, повинні подати контролюючому органу за місцем проживання заяву за формою № 12-ЄСВ із приміткою «Зміни» і документально підтвердити дату початку членства в ФГ. На таке документальне підтвердження їм дається не більше двох місяців із моменту набуття чинності Наказу № 436.

Члени ФГ, які не належать до осіб, що підлягають страхуванню за іншими підставами, повинні протягом 10 календарних днів після внесення змін до установчих документів ФГ подати відповідну заяву за формою № 12-ЄСВ і документально підтвердити членство в ФГ.

Крім того, у новій редакції викладено деякі форми заяв, такі як: заява про взяття на облік платника ЄСВ (форма № 1-ЄСВ); заява про зняття з обліку платника ЄСВ (форма № 7-ЄСВ); заява про взяття на облік платника ЄСВ (члена ФГ) (форма № 12-ЄСВ).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали