Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Поштові оператори просять президента ветувати введення обмежень на посилки

Редакція

15.12.2017 128 0 0

Вступ в силу закону, що скорочує до трьох кількість міжнародних поштових відправлень, що не обкладається податком на додану вартість, унеможливить роботу експрес-перевізників і поштових операторів.

"Укрпошта", поштово-логістичні компанії "Нова пошта", "Інтайм", "ТММ Експрес", Aramex (ТОВ "Міжнародний Експрес"), Meest Group, Delievery Group, а також Українська асоціація директ маркетингу (УАДМ) звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати цей закон. Крім того, ще чотири українських представництва відомих міжнародних поштових операторів, за словами президента УАДМ Валентина Калашника, також підтримують необхідність ветування, проте не мають права до узгодження з материнськими компаніями підписувати відповідне звернення.

З огляду на ті факти, що сьогодні більшість відправлень недорогі - до $ 10, а Україна інфраструктурно не готова запровадити такі заходи адміністрування, вважаємо за необхідне, просити вас накласти вето на цей закон і повернути його на доопрацювання в профільний комітет Верховної Ради.

Коментуючи зазначену законодавчу ініціативу, заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Борислав Береза ​​(позафракційний) заявив, що в тексті присутні корупціогенні фактори, при цьому сам законопроект не проходив його комітет.

В Україні середньостатистична сім'я - це 2,16 чоловік. Відповідно, на сім'ю можна буде замовити мінімум 6-7 (не оподатковуваних ПДВ - ІФ) посилок на місяць. Єдине, що створюється цим законом, з точки зору громадянина України - це "обхід парканчиків", які створює держава.

В даний час на сайті адміністрації президента існують вже 7 петицій проти введення норми на обмеження міжнародних відправлень.

Впровадження зазначеної норми також може спровокувати підвищення цін на послуги доставки міжнародних відправлень.

Для реалізації цієї норми закону потрібно буде впровадити дуже серйозну і дорогу IT-систему, потрібен буде додатковий людський ресурс, який буде обслуговувати базу даних (поштових відправлень - ІФ), запити поштових операторів і експрес-перевізників щодо кількості посилок і їх вартості. А в разі неможливості забезпечити роботу такої системи в кожному відділенні, бізнес буде змушений перебудувати весь свій логістичний процес і видавати міжнародні відправлення не там, де клієнт до цього звик, а там, де буде можливість забезпечити її роботу.

Як повідомлялося, Верховна Рада ввела обмеження і на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до EUR150, при цьому, починаючи з четвертої посилки, вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Джерело: http://interfax.com.ua/news/telecom/4...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали