Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Опалення пропонують надавати за новими правилами

19.03.2019

Розроблено нові правила надання послуг з постачання теплової енергії, а також проекти типових договорів (індивідуального, колективного і з власником будівлі). Надання послуги здійснюватиметься виключно на договірних засадах.

Відповідний проект постанови Кабміну«Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» оприлюднено для громадського обговорення. Пропозиції і зауваження до проекту можна направити до 7 квітня на: BolieikoVO@minregion.gov.ua чи inform@dkrp.gov.ua

Постачання теплової енергії для централізованого опалення здійснюватиметься в опалювальний період, початок і закінчення якого визначають органи місцевого самоврядування.

Про планове відключення опалення (у разі проведення ремонтних або профілактичних робіт) виконавець зобов'язаний повідомити споживача не пізніше, ніж за 10 робочих днів (крім перерви на ліквідацію наслідків аварії). А у разі ліквідації наслідків аварії - не пізніше 3 годин з початку перерви в наданні послуги.

Забезпечити готовність до надання послуги внутрішньобудинкових систем, що знаходяться у будівлі (у тому числі багатоквартирному будинку) повинні будуть власник такої будівлі (співвласники багатоквартирного будинку), якщо цей обов'язок не покладено на керівника, виконавця за індивідуальним договором (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання) або іншу особу.

Співвласники багатоквартирного будинку можуть спільним рішенням відключити будинок від централізованого опалення. Рішення приймається відповідно до вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

У багатоквартирних будинках, в яких на день набуття чинності Закону про житлово-комунальні послуги не менше половини квартир і нежитлових приміщень відокремлено від централізованого опалювання і постачання гарячою водою, власники квартир, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому Мінрегіоном порядку відокремити від них свою квартиру або нежитлове приміщення і облаштувати систему індивідуального опалення і гарячого водопостачання.

Одиницями виміру обсягу (кількості) спожитої теплової енергії є гігакалорія (далі -Гкал) або гігаджоуль (далі - ГДж).

Комерційний облік здійснюється вузлом (вузлами) комерційного обліку, який забезпечує загальний облік її споживання у будівлі, її частині (під'їзді), обладнаній окремим інженерним введенням, згідно з показниками їх вимірів.

Якщо будівля оснащена двома і більше вузлами комерційного обліку, обсяг (кількість) спожитої теплової енергії у будівлі визначається як сума показників таких вузлів обліку.

Обслуговування і заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж.

Відповідальність за збереження і цілісність вузлів комерційного обліку покладається на власника (співвласників) будівлі (його частини), в якій вони встановлені, або на іншу особу, визначену договором.

На час відсутності вузла комерційного обліку у зв'язку з проведенням перевірки (ремонту) комерційний облік здійснюється з розрахунків відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, з урахуванням середнього споживання теплової енергії - впродовж попереднього опалювального періоду, а у разі відсутності такої інформації - за фактичний час споживання впродовж поточного опалювального періоду, але не менше 30 днів.

У рамках однієї будівлі не допускається розподіл обсягу спожитої послуги між споживачами пропорційно до площі і пропорційно до об'єму приміщення одночасно.

Плата за послугу розраховується виходячи з розміру затвердженого тарифу і обсягу спожитої послуги, визначеного і розподіленого згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

Розрахунковим періодом для оплати послуг, якщо інше не визначене договором, являється місяць, а оплата послуг робиться не пізніше за останній день місяця, що йде за розрахунковим.

Споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої їм до укладення відповідного договору і за період тимчасової відсутності в житлі(іншому об'єкті нерухомого майна). Також споживач не звільняється від оплати послуги у разі самовільного відключення (відділення) квартири або нежитлового приміщення від мереж централізованого опалення (теплопостачання).

За ненадання послуги, надання її не в повному об'ємі або невідповідної якості, виконавець проводить перерахунок вартості послуги і платить споживачеві неустойку (штраф, пеню) в порядку і розмірі, визначених законодавством або договором.

У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги споживач сплачує пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

http://www.minregion.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
Документи, які набули чинності з 28 квітня по 4 травня 2025 року
Закон України від 27.03.2025 № 4339-IX «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи» Наказ Мінсоцполітики, Мінфіну від 14.03.2025 № 118-Н/155 «Про внесення зміни до пункту 2 під...
02.05.2025
Зміни в законодавстві з 28 квітня по 2 травня 2025 року
Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон Змінами передбачено створення Єдиного реєстру кваліфікацій на підставі Класифікатора професій, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників і Реєстру кваліфікацій. Затверд...
02.05.2025
В Україні посилюють контроль за водними біоресурсами
Більше за темою: Як оформити та поновити договір оренди земельної ділянки з водним об’єктом Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів» (реєстр. № 9...
Кращі матеріали