Щодо законодавства з питань судоустрою і статусу суддів
28.04.2016 178 0 0
Тільки 2 місяці пройшло від початку первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, а нардепи вже встигли висловити незгоду з тими механізмами, які застосовуються для перевірки законників. Відповідно до ініціативи парламентаріїв судді повинні мати менше впливу на перевірку колег, тому повинен з'явитися новий орган, який буде складатися з громадських активістів, адвокатів і науковців.
Обмежене самоврядування
Рада суддів на своєму попередньому засіданні обговорила проект «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судоустрою і статусу суддів» (№ 4180). Схоже, причиною підготовки ініціативи стала невдоволеність народних обранців тим, як відбувається процес змін у судовій системі, і вони вирішили його прискорити. Водночас обмеживши можливості суддівського самоврядування.
Зокрема, в проекті пропонується виключити РСУ з процесу прийняття нормативних актів, які стосуються порядку кваліфікаційного оцінювання суддів та ведення їхніх досьє. Разом з тим передбачається розширення підстав для звільнення суддів за порушення присяги та створення нового органу, який контролюватиме дії законників.
Парламентарі роблять ставку на Громадську раду доброчесності, яка «сприятиме у встановленні» відповідності суддів та кандидатів у законники критеріям професійної етики та доброчесності. Цей же орган отримає повноваження на збирання такої інформації.
Планується, що до складу ГРД увійдуть представники правозахисних об’єднань, журналісти, науковці, адвокати. А ось суддям, навіть тим, які вже пішли у відставку, членство у цій структурі заборонятиметься. Так само працювати у громадській раді не зможуть правоохоронці та прокурори. Щоправда, те, чому одній стороні судового процесу дозволятиметься контролювати законників, а іншій ні, нардепи не пояснюють.
Докладніше дивись за посиланням: http://zib.com.ua/
Коментарі до матеріалу