Звіт про роботу в нічний час. Законопроект Мінсоцполітики
Таблиця-підказка: що належить до мінімальних гарантій в оплаті праці
Облік робочого часу: як оформлювати і вести
Варіанти оплати праці водія відповідно до специфіки його роботи
9 жовтня 2018 року Мінсоцполітікі оприлюднено проект Закону «Про внесення змін до деяки законодавчо АКТІВ України щодо Врегулювання питань роботи ПРАЦІВНИКІВ у нічний час».
Зокрема, в новій редакції Пропонується викластись ст. 54 КЗпП. За нею:
1. Нічнім й надалі вважатіметься годину з 22:00 За 6:00.
2. До нічніх ПРАЦІВНИКІВ належатімуть працівники, Які Працюють у нічний час не менше ніж Чотири години щоденно РОбочий годіні та не менше ніж ¼ річної норми РОбочий годіні. При роботі в нічний час Чотири і більше години, встановлен тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило, не пошірюється на ПРАЦІВНИКІВ:
- для якіх встановлен СКОРОЧЕННЯ робочий час;
- Які Працюють на підпріємствах, установах, організаціях з Безперервна режимом роботи, та під час Виконання окремий відів робіт, де Неможливо Зменшення трівалості РОбочий годіні;
- з Якими уклад трудовий договір про роботу в нічний час, якщо інше НЕ передбачена колективного договору.
3. Робочий час нічніх ПРАЦІВНИКІВ НЕ вінніх перевіщуваті восьми годин впродовж будь-якого ПЕРІОДУ трівалістю двадцять Чотири години.
4. Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний:
- за бажанням нічного працівника організувати проведення за свої кошти попереднього (під час прийняття на роботу), періодичних та позачергових (протягом трудової діяльності) медичних оглядів;
- вживати заходів щодо переведення нічних працівників на денну роботу відповідно до медичного висновку;
- інформувати про використання праці нічних працівників Держпраці у порядку, визначеному Мінсоцполітики.
Крім того, будуть внесені Зміни до статті 17 Закону про охорону праці. Ними уточнено, що роботодавець зобов'язаний за свої кошти Забезпечити фінансування та організуваті проведення попередня (під час Прийняття на роботу) i періодичних (протягом Трудової ДІЯЛЬНОСТІ) медичний оглядів ПРАЦІВНИКІВ, зайнятий на важкий роботах, робота із шкідлівімі чи небезпечний умови праці або таких , де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб ВІКОМ до 21 року, а такоже нічніх ПРАЦІВНИКІВ за їх Бажаном.
У разі Прийняття цею Закон наберіть ЧИННОСТІ з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
http://www.msp.gov.ua
Коментарі до матеріалу