Таблица-подсказка: что относится к минимальным гарантиям в оплате труда
Учет рабочего времени: как оформлять и вести
Варианты оплаты труда водителя в соответствии со спецификой его работы
Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників в нічний час».
Зокрема, в новій редакції пропонується викласти ст. 54 КЗпП. По ній:
1. Нічним і надалі буде вважатися час з 22:00 по 6:00.
2. У нічних працівників будуть належати працівники, які працюють у нічний час не менше 4:00 щоденного робочого часу і не менш ¼ річної норми робочого часу. При роботі в нічний час чотири і більше годин, встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників:
3. Робочий час нічних працівників не повинен перевищувати восьми годин протягом будь-якого періоду тривалістю двадцять чотири години.
4. Собственник или уполномоченный им орган обязан:
Крім того, будуть внесені зміни до статті 17 Закону про охорону праці. Ними уточнено, що роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (при прийомі на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов'язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, а також нічних працівників за їх бажанням.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
http://www.msp.gov.ua