Особливості повернення пенсійного збору за придбання житла вперше
03.03.2017 708 1 0
Повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету податків, зборів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Так, в Ухвалі ВАСУ від 08.02.2017 року по справі №К/800/40236/14 вирішуючи спір про повернення сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, які справляються за договором купівлі-продажу будинку, суд касаційної інстанції, скасовуючи рішення першої та апеляційної інстанції, зазначив, що, враховуючи зазначені у постанові норми права та встановлені обставини справи, суди попередніх інстанцій прийшли до правильного висновку, що збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачений позивачем при укладенні 22.06.2013 року договору купівлі-продажу житлового будинку, підлягає поверненню, однак, стягуючи ці кошти з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській області, не врахували положень Порядку №787, яким передбачено, що повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Разом з тим зазначено, що особи, які придбавають житло вперше, згідно з вимогами абз. 1 п. 9 ст. 1 Закону №400/97-ВР, звільняються від сплати цього збору. Факт придбання позивачем житла вперше підтверджується наявною в матеріалах справи інформаційною довідкою з Державного реєстру прав на нерухоме майно.
Тобто суд, визнаючи неправомірною відмову органів УПФ України в поверненні збору, зобов'язав ці органи звернутися з поданням, передбаченим п. 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 3 вересня 2013 року №787, в ГУ ДКС України у Житомирській області про
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1