Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Особливості здійснення профдіяльності з врегулювання простроченої заборгованості

05.05.2017

Зареєстровано законопроект № 6417 «Про особливості здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості».

З огляду на різноманіття форм сумлінних дій по врегулюванню заборгованості та дублювання закріплених в інших законах дозволів, в законопроекті наводиться перелік та порядок регулювання дій, що містять потенційну загрозу порушення прав боржників та встановлюються пов'язані із здійсненням таких дій заборони.

Обмеження дій стосуються в основному питань особистих контактів з боржником. Законопроект регламентує порядок взаємодії з боржником, при цьому визначаються:

а) коло осіб, що мають право здійснювати спрямовану на врегулювання заборгованості взаємодію з боржником;

б) способи взаємодії з боржником - особисті зустрічі і телефонні переговори (безпосереднє контактування), текстові, голосові та інші повідомлення, що передаються по мережах електрозв'язку, в тому числі рухомого радіотелефонного зв'язку; поштові відправлення за місцем проживання або місцем перебування боржника;

в) частота здійснення кожного з видів взаємодії (в день, тиждень, місяць).

Законопроектом вводиться новий Єдиний державний реєстр субєктів врегулювання заборгованості в якому кожен охочий може перевітити чи є у конкретного спеціаліста з повернення заборгованості право на зайняття цим видом діяльності та вразі порушення ним норм законодавства України впливати на дотримання субєктом стягнення стандартів і правил професійної діяльності із стягнення заборгованості, шляхом громадського нагляду.

З прийняття даного законопроекту на законодавчому рівні вводиться поняття Етичного кодексу професійної поведінки суб’єктів врегулювання заборгованості, якого повинні будуть дотримуватись всі без виключення компанії та спеціалісти при виконанні своїх обов’язків. В законопроекті взначено засади здійснення професійної діяльності врегулювання простроченої заборгованості, відповідальність субєктів до яких буде стосуватись дія даного закону.

Також, проектом пропонується:

1. Врегулювати питання повернення будь якої простроченої грошової заборгованості як фізичних осіб (в тому числі фізичних осіб-підприємців) так і юридичних осіб.

2. Надати дозвіл займатись такою діяльністю як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям.

3. Створити реєстр компаній та фізичних осіб-підприємців, які мають право займатися діяльністю з повернення простроченої заборгованості.

4. Встановити вимоги, яким повинна відповідати юридична особа та фізична особа-підприємець, що має намір займатися таким видом діяльності (наявність професійних співробітників, договору страхування діяльності, тощо).

5. Встановити чіткі рамки етичного та професійного спілкування з боржником в процесі повернення заборгованості (заборона розголошення конфіденційної інформації третім особам, заборона дзвінків у вечірній та нічний час, заборона тиску на боржника погрозами, тощо).

6. Визначити вимоги до ділових та професійних якостей співробітників компаній які безпосередньо контактують з боржником шляхом отримання такими співробітниками відповідного кваліфікаційного свідоцтва та порядок притягнення їх до відповідальності.

7. Надати права співробітникам компанії,що отримали кваліфікаційне свідоцтво, на офіційне звернення до державних органів третіх осіб з метою отримання інформації про боржника та/або його майно. В той же час заборона розголошення третім особам інформації про боржника, отриманої в ході повернення заборгованості та визначення переліку відомостей, що не підлягають збиранню та зберіганню відносно боржника.

8. Покласти повноваження щодо контролю за діяльністю компаній, що займаються поверненням простроченої заборгованості та ведення їх реєстру на Міністерство юстиції України.

9. Створити засади саморегулювання компаній, що займаються поверненням простроченої заборгованості шляхом створення Асоціації таких компаній та врегулювання питання взаємодії з Міністерством юстиції України.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
В Україні можуть змінити підходи до оцінювання майна
Більше за темою: Оренда комунального майна: нюанси укладення договору Унесення права користуванням майном до складеного капіталу фермерського господарства Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про оцінку майна (р...
01.07.2025
Держстат затвердив форму статистичного спостереження № 1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг»
Форма вводиться в дію, починаючи зі звіту за І квартал 2026 року. Більше за темою: Чи буде штраф за несвоєчасне подання статистичних звітів? Відповідно до ст. 5, 18, 26 Закону від 16.08.2022 № 2524-IX «Про офіційну статистику» та п. 4 Положення про Державну службу статистики України, за...
01.07.2025
Затверджено форми статистичного спостереження про надходження молока для отримання з нього молочних продуктів
Форма № 13-заг (місячна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї молочних продуктів» вводиться у дію, починаючи зі звіту за січень 2026 року. Форма № 13-заг (річна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї...
Кращі матеріали