Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Визначено джерело видатків для проживання осіб в обсерваторах (ізоляторах)

08.05.2020 70 0 0

Чергового разу зазнала змін постанова КМУ від 11.03.20 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 211).

Серед додаткових заходів, затверджених цим документом, зокрема, такі: видатки на проживання осіб, яких госпіталізовано до обсерваторів (ізоляторів), відтепер можуть здійснюватися за кошти місцевих бюджетів (серед них і кошти резервних фондів цих бюджетів).

Нагадаємо: згідно з п. 7 Постанови № 211 перебування осіб у цих місцях є безоплатним (тобто вносити плату за проживання їм не треба). Водночас харчування вони мають оплачувати самі. 

Отже, згідно з оновленою Постановою № 211 відтепер є можливим відшкодування вартості проживання згаданих осіб в місцях ізоляції з резервного фонду держбюджету. Тож фактично витрати місцевих бюджетів на цю мету (тобто проживання в місцях обсервації/ізоляції) обмежуються сумами, установленими постановою КМУ від 02.02.11 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів». 

Тобто органи місцевого рівня мають право відшкодовувати згадані видатки за кошти місцевих бюджетів (звісно, за умови коректного оформлення ними фінансових документів). 

Окрім того, після доповнення Постанови № 211 пунктом 51, у якому встановлено Порядок проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів), організація харчування покладається на місцеві органи влади.

Також передбачено, що транспортуватися від місця обсервації (ізоляції) до місць проживання ці особи мають своїм коштом.

Це означає, що місцеві органи влади мають визначитися із переліком спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції) та надіслати його до штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Нагадаємо: ідеться, зокрема, про осіб:

  • які здійснили перетин державного кордону; 
  • які в’їжджають із тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, АР Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Виняток становлять особи, які є працівниками диппредставництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїздних і локомотивних бригад, деякі інші категорії осіб, якщо немає підстав уважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою.

Постанова КМУ від 08.04.20 р. № 262 набула чинності з 10.04.20 р. («Урядовий кур’єр» від 10.04.20 р. № 69).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали