Схвалено Концепцію партнерства Світового банку з Україною на 2017-2021 роки
21.06.2017 245 0 0
20 червня 2017 року Рада Директорів Світового банку схвалила Концепцію партнерства Світового банку з Україною на 2017-2021 роки.
Головною метою Концепції партнерства є сприяння сталому та комплексному відновленню економіки України.
В чому суть?
Концепція партнерства є стратегічним документом співробітництва між Україною та Світовим банком і узгоджується з цілями стратегії розвитку України, які було визначено в Програмі і плані дій Уряду, схваленому у 2016 році.
Концепція базується на Системній оцінки економіки України, яка була завершена спеціалістами Світового банку у березні 2017 року, та містить середньостроковий план підтримки Світовим банком реформ, що втілюватиме Уряд України.
Що це дає?
Процес розробки Стратегії почався у жовтні 2016 року із обговорення пріоритетів розвитку України з Урядом, представниками приватного сектора та громадянського суспільства. В процесі розробки були визначені і узгоджені напрямки стратегічного партнерства між Україною та Світовим банком у 2017-2021 роки:
- Управління державними фінансами та реформа державного управління;
- Антикорупційна діяльність;
- Управління найбільшими фіскальними ризиками та покращення управління державними інвестиціями;
- Зміцнення фінансового сектора;
- Покращення інфраструктури;
- Створення рівноправного партнерства у приватному секторі;
- Земельна реформа;
- Реформа охорони здоров'я;
- Приватизація;
- Ефективне, результативне та комплексне надання послуг;
- Соціальна допомога;
- Цільова допомога постраждалим від конфлікту громадам.
Концепція також визначає перелік поточних заходів на 2017 рік, а також плани на 2018 і 2019 роки з розподілом їх по пріоритетах. Заходи на подальші роки носять попередній характер і будуть переглянуті на основі консультацій з Урядом з метою забезпечення їх актуальності.
Фінансова підтримка Світового банку протягом всього періоду дії Концепції буде залежати від: (I) прогресу України в реалізації реформ; (II) покращення результатів впровадження портфеля проектів МБРР в Україні; та (III) загального кредитного потенціалу Світового банку і нормативу кредитування для України.
Джерело: https://minfin.gov.ua/
Коментарі до матеріалу