Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Оновлений закон про фітосанітарні норми: ТОП-5 нововведень для фермерів

04.02.2019

2 лютого 2019-го набув чинності Закон Україн №2501-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур».

У документі – низка нововведень для аграріїв. Серед яких – надання права проводити експертизу приватним лабораторіям, нові терміни у сфері карантину рослин та створення Реєстру виданих фіто санітарних сертифікатів.

Нові терміни

В оновленому законі ввели низку термінів: арбітражний зразок, виїмка, візуальна перевірка, лабораторія, об’єднана проба, огляд, партія, середня проба, сейф-пакет та ін.

Зокрема, законом визначено, що в окремих випадках може мати місце візуальна перевірка, коли фітосанітарна експертиза (тобто аналізи) не проводиться. А продукція з метою виявлення шкідників оглядається винятково за допомогою лупи, бінокуляра чи мікроскопа.

Також розширилося поняття фітосанітарної лабораторії. Відтепер це – установа будь-якої форми власності, яка має дозвіл від держоргану проводити відповідні експертизи та аналізи.

Приватні лабораторії

Фахівці приватних лабораторій отримали право проводити фітосанітарну експертизу рослин. Однак, цими послугами можуть користуватися тільки експортери. Власник вантажу може самостійно обирати, в якій лабораторії проводити аналізи – державній чи приватній.

Врегулювання проведення фітосанітарної експертизи

Щоб скористатись послугами приватної лабораторії, експортер напередодні повинен повідомити регіональних представників Держпродспоживслужби про:

  • транспорт,
  • вантаж,
  • дату та час початку аналізу фахівцями приватної лабораторії.

Річ у тому, що приватна лабораторія може самостійно проводити аналізи, однак слідкувати за забором зразків та оглядом вантажу, повинен все-таки держпредставник.

Потім зразки запаковуються у сейф-пакети, державний фітосанітарний інспектор підписує акт про проведення відбору зразків, після чого продукція відправляється на експертизу.

Термін дії висновку фітосанітарної експертизи становить 14 днів.

Реєстр фітосанітарних лабораторій

Законом передбачено створення електронного реєстру фітосанітарних лабораторій. Доступ до списку буде відкритим і загальнодоступним.

Заплановано, що до Реєстру фітосанітарних лабораторій увійде інформація про:

  • назву та адресу фітосанітарної лабораторії із зазначенням терміну дії її атестата про акредитацію;
  • номер та дату видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).

Автоматично туди увійдуть державні фітосанітарні лабораторії.

Реєстр фітосанітарних сертифікатів

Крім створення електронного реєстру лабораторій, також заплановане створення списку фітосанітарних сертифікатів. До нього будуть внесені відомості про експортерів чи виробників продукції, обсяги виробленої продукції, дату видачі висновку фітосанітарної експертизи та дату видачі самого сертифікату.

https://rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Документи, які набули чинності з 12 по 18 травня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 30.04.2025 № 4391-IX «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо зміни найменувань військових адміністраці...
16.05.2025
Зміни в законодавстві з 12 по 16 травня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» Міністерство фінансів відповідно до ст. 32 Закону від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про осві...
16.05.2025
Для фермерів створять національну систему сільськогосподарських знань та інновацій
Розроблено концепцію створення національної системи сільськогосподарських знань та інновацій (AKIS). Міністерство аграрної політики та продовольства розробило концепцію створення національної системи сільськогосподарських знань та інновацій (AKIS). Про це повідомив Міністр Віталій Коваль. «AK...
Кращі матеріали