Оновлено Порядок попереднього узгодження ціноутворення в контрольованих операціях
На виконання пп. 39.6.2.4 Податкового кодексу (далі – ПК) затверджено Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей ТЦО (далі – КО, Порядок). Порядок, затверджений постановою КМУ від 17.07.2015 № 504, визнано таким, що втрачає чинність. Порівняно з діючим на сьогодні Порядком № 504 новим Порядком, зокрема, установлено:
- будь-яка інформація, документи чи матеріали, отримані ДПС від платника податків під час процедури узгодження ціноутворення, у тому числі під час підготовчого розгляду, не можуть бути розголошені чи оприлюднені без згоди платника та/або використані як підстава для перевірки відповідності умов КО принципу «витягнутої руки» чи будь-яких інших заходів податкового контролю.
- листування з платником під час процедури узгодження ціноутворення та з питань укладення договору здійснюється в електронній формі в порядку, визначеному ст. 42 ПК;
- укладення договору не звільняє платника податків від складання та подання звіту про КО, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі – МГК) та звіту в розрізі країн МГК відповідно до пп. 39.4.2 ПК.
Крім того, затверджено форму заяви про попереднє узгодження ціноутворення (додаток до Порядку) для проведення підготовчого розгляду ДПС питання про проведення процедури узгодження ціноутворення. Платник надсилає до ДПС через е-кабінет заяву в електронній формі (за наявності технічної можливості) з накладенням кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог Закону від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».
Постанова КМУ від 28.10.2021 № 1114 набуває чинності з 01.01.2022 («Урядовий кур’єр» від 03.11.2021 № 211).
Коментарі до матеріалу