Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про електронне адміністрування реалізації пального та спирту етилового

23.05.2019 665 0 0

На виконання п. 232.1 Податкового кодексу Кабмін прийняв постанову про деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Так, установлено, що:

  • рахунки платників акцизного податку (далі – АП), зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ), відкриваються у Держказначействі;
  • у товаросупровідних документах, які подаються суб’єктами ЗЕД під час митного оформлення пального або спирту етилового до контролюючих органів:
  • на пальне – обсяги пального відображаються виробниками в кілограмах і літрах, приведених до t 15° C;
  • на спирт етиловий – обсяги спирту відображаються виробниками в декалітрах і декалітрах 100%-вого спирту, приведених до t 20° C.

ДФС має з 1 липня ввести в дію СЕАРП та СЕ і разом із Держказначейством до 1 липня відкрити рахунки платникам АП, включеним до реєстру платників АП з реалізації пального або спирту етилового.

Затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – Порядок), яким установлено механізм:

  • реєстрації розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, акцизних складів/акцизних складів пересувних у СЕАРП та СЕ;
  • відкриття/закриття електронних рахунків платників АП та розрахунків із бюджетом (набуває чинності з 01.07.19 р.);
  • роботи СЕАРП та СЕ (уводиться в дію з 01.07.19 р.).

Платники АП зобов’язані до 01.06.19 р. зареєструвати в СЕАРП та СЕ всі акцизні склади, розпорядниками яких вони будуть станом на 01.07.19 р. На сьогодні форми, необхідні для такої реєстрації, не затвержено, тому реєстрація акцизних складів затримується.

СГ, які відповідатимуть визначенню платників АП із 01.07.19 р., мають до цієї дати зареєструватися платниками АП та зареєструвати в СЕАРП та СЕ всі акцизні склади, розпорядниками яких вони будуть на 01.07.19 р.

Для реалізації вимог Порядку Мінфін повинен затвердити:

  • форму заяви про реєстрацію платника АП з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів;
  • форму акта проведення інвентаризації обсягів залишку спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року;
  • форму та порядок заповнення заявки на поповнення обсягів залишку пального або спирту етилового та коригування до таких заявок в СЕАРП та СЕ.

Передбачається, що для врахування в СЕАРП та СЕ залишків пального, яке не обліковувалось у системі (тобто у СГ, які до 01.07.19 р. не підпадали під визначення платників АП згідно з п. 212.1 ПК, а з 01.07.19 р. підпадають під нього), такі платники з 16 по 20 липня без сплати АП подають заявку на поповнення обсягів залишку пального станом на 01.07.19 р. за кожним кодом пального згідно з УКТЗЕД та кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним для подальшого використання виключно для власного споживання або промислової переробки.

Постанова КМУ від 24.04.19 р. № 408 набуває чинності з дня опублікування, крім окремих норм, які діятимуть з 01.07.19 р.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали