Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новий законопроект щодо запуску ринку віртуальних активів в Україні

02.10.2023 63 0 0

29 вересня 2023 року, Член НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) Юрій Бойко взяв участь у панельній дискусії: «Європейське регулювання ринку криптовалют: імплементація в Україні», що відбулась в рамках VII Харківського міжнародного юридичного форуму.

Юрій Бойко розповів учасникам заходу про новий законопроект щодо запуску ринку віртуальних активів в Україні, над яким працює Комісія спільно з представниками Ernst & Young за підтримки проекту USAID Financial Sector Reform, запропонований в ньому механізм оподаткування та необхідні зміни в чинне фінансове законодавство. В основу проекту закону покладений європейський регламент MiCA (Markets in Crypto assets), який ухвалений Європейським Парламентом в квітні цього року. Адже новий закон має відповідати зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу.

«Наш новий законопроект - це не просто технічний переклад MiCA. Це про велику роботу з адаптації європейських правил до наших українських реалій. Ми відкрито обговорювали проєкт на засіданнях Консультаційної ради по віртуальним активам при Комісії, почули та враховували зауваження провідних учасників ринку, профільних державних органів та всіх зацікавлених сторін. В цілому законопроект був позитивно сприйнятий експертами ЄС, тож можу запевнити, що ми на правильному шляху», - повідомив Член Комісії. 

За словами Юрія Бойка важливим є те, що згідно з MiCA - будь-яка компанія, яка отримала авторизацію в Європі, може пропонувати власні послуги на єдиному європейському ринку для споживачів усіх країн ЄС. Хоча Україна поки не є повноцінним членом ЄС, але маючи закон з імплементованими в нього положеннями регламенту MiCA, в недалекому майбутньому може запропонувати криптокомпаніям вести бізнес в нашій юрисдикції за єдиними європейськими правилами. Не потрібно буде розробляти інші бізнес-підходи та підлаштовуватися під нові конструкції. 

«Наш ринок та його правила будуть зручними та зрозуміли для всіх міжнародних компаній, які вже знайомі з європейським ринком. І ми повинні бути готові до цього завчасно», - зауважив Юрій Бойко. 

Організатор заходу - Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого у партнерстві з Національною академією правових наук. Ця подія є частиною Проєкту ЄС Еразмус+ «Європейське регулювання ринку криптовалют: імплементація в Україні».

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали