Нові закони уряду: допомога з житлом для українців і зниження ввізних мит
17.05.2016 200 0 0
З початку травня уряд вніс до Верховної Ради близько 60 законопроектів. Тести далеко не всіх з них на сьогоднішній день викладені на сайті парламенту. Судячи з назв, значна частина пропозицій покликана хіба що редагувати існуючі закони або уточнювати окремі положення законодавства. Але серед законопроектів є й такі, які потенційно можуть позначитися на багатьох українців.
Законопроект № 4550 від 04.05.2016 "Про внесення змін до ст. 4 Закону" Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва "
В рамках виконання Державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 рр., Реалізується механізм, який передбачає оплату державою 30% вартості нормативної площі житла. Ця програма вигідна не тільки громадянам та будівельної галузі, а й державі, яке швидше виконує свої соціальні зобов'язання. Крім того, інвестиції в будівництво дають суттєвий мультиплікативний ефект у вигляді розвитку суміжних галузей економіки, освіти робочих місць, збільшення надходжень до бюджету.
Законопроект передбачає, що держава буде оплачувати до 50% вартості доступного житла. Чи знайдуться для цього необхідні бюджетні кошти - питання окреме.
Законопроект № 4559 від 04.05.2016 "Про внесення змін до ст. 289 Кримінального кодексу (щодо посилення відповідальності за незаконне заволодіння транспортним засобом)"
Розмови про те, що потрібно посилити відповідальність за викрадення транспортних засобів йдуть давно, але уряд тільки зараз розробило свої пропозиції. У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що посилення відповідальності за подібні злочини буде відносити більш значну їх частину до тяжких (а не до середньої тяжкості, як зараз), що дозволить проводити негласні слідчі (розшукові) дії, які допоможуть підвищити розкриваність.
В даний час незаконне заволодіння транспортним засобом карається штрафом від 1000 до 1200 (пропонується підняти планку до 3000) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк (пропонується позбавляти волі на 3-6 років).
Ті ж дії, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років (пропонується встановити від 6 до 8 років).
Ці дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, караються позбавленням волі на строк від 7 (пропонується від 8) до 12 років.
Законопроект № 4569 від 04.05.2016 "Про внесення змін до Закону" Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину "
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що протягом вже тривалого часу рівень закупівельних цін на яловичину не відшкодовуватиме витрати на її виробництво. Реакцією сільгосппідприємств є зменшення поголів'я великої рогатої худоби.
Виходом з даної ситуації є відкриття додаткових каналів реалізації вирощеної худоби, в тому числі і за кордон. Але перешкодою до цього є застосування високої експортного мита (10% в 2016 р). Пропонується знизити її до 3% для великої рогатої худоби живою вагою понад 300 кг. Заодно хочуть зменшити і вивізне мито на чистокровних овець - з 10 до 3%. При нинішній ставці вони малоконкурентную на зовнішніх ринках, тому виробники змушені продавати племінних овець всередині країни просто на м'ясо, зазнаючи збитків.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://budport.com.ua/
Коментарі до матеріалу