Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові правила для працевлаштування за кордоном

11.11.2019 3618 0 0

Посередникам у працевлаштуванні заборонять брати з претендентів будь-які гроші.

Ринок закордонного працевлаштування чекають глобальні зміни. Нові правила гри торкнуться як компанії-посередників, так і самих претендентів в Україні. Відповідні нововведення міститися в законопроекті№ 2365«Про захист трудових мігрантів та боротьбі з шахрайством в працевлаштуванні за кордоном».

Обов'язки рекрутера

Головні нововведення законопроекту:

  • Скасування ліцензій для компаній-посередників. Їх реєстрація буде проходити за заявницьким принципом;
  • Агентствам заборонять брати будь-які гроші з претендентів, в тому числі, і за консультації. Всі витрати з пошуку кадрів повинні будуть оплачувати посередникам роботодавці;
  • Посередник зобов'язаний надати здобувачеві зразок трудового договору зрозумілою працівникові мовою;
  • За порушення умов трудового договору в процесі роботи посередники не будуть нести ніякої відповідальності.

Як рекрутер в Україні може гарантувати поведінку іноземної компанії? Це неможливо і не має сенсу. Висновок трудового договору гарантуватиме українцеві оплату праці, можливість відстоювати свої права в іноземній державі. Навіть якщо роботодавець повівся некоректно, він буде змушений виконати умови договору. Проблема в тому, що зараз багато українців працює за кордоном нелегально, без всяких договорів та соцзахисту. Відповідно, саме ця частина трудових мігрантів більше ризикує залишитися без зарплати.

Разом з цим, рекрутер повинен буде:

  • показати договір про співпрацю з іноземним роботодавцем;
  • пояснити здобувачеві характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування і про переваги легального працевлаштування за кордоном;

Повідомити про наявність міжнародних договорів (угод) в сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою перебування.

Скасування ліцензій

Переклад реєстрації учасників ринку на заявний принцип покликаний допомогти вивести його з тіні, де зараз працюють переважна кількість компаній.

До того ж, зараз існують сотні компаній з ліцензією, які фактично не працюють, і шахраї можуть користуватися цим. Претенденти не звіряють номери ліцензій і, таким чином, несумлінні гравці можуть використовувати чужу ліцензію.

Для реєстрації в якості рекрутингової компанії, агентству буде досить:

  • Надіслати листа до Мінсоцполітики, в якому заявити себе, як організацію, що займається діяльністю по набору персоналу для закордонних роботодавців.
  • У декларації потрібно буде вказати дані про держреєстрацію, місцезнаходження компанії і місце ведення діяльності, а також дані керівника.

Після цього компанія буде внесена у відкритий реєстр, в якому можна буде в будь-який час перевірити її наявність.

Ті компанії, які не мають в реєстрі, будуть вважатися порушниками законодавства.

За що потрібно заплатити

Зараз плата, яку беруть деякі посередники у працевлаштуванні, змінюється, в залежності від країни, куди здобувача обіцяють влаштувати на роботу, і може варіюватися від $ 50 до $ 1000..

В середньому, українці платять від $ 100 до $ 300 за працевлаштування. Оплату посередницьких послуг найчастіше беруть ті компанії, які допомагають в оформленні робочих віз.

Для здобувача залишаються витрати, пов'язані з дорогою, купівлею страховки, витрати, пов'язані з легалізацією документів і їх переведенням (при необхідності), транспортні витрати.

Що стосується житла і їжі, то це залежить від умов конкретного роботодавця. Наприклад, в Польщі багато компаній пропонують житло для своїх працівників на безкоштовній основі.

Крім цього, можуть годувати персонал обідами за рахунок роботодавця. Питання житла і харчування потрібно обговорювати заздалегідь, ще в момент пошуку роботи за кордоном.

Скасування оплати здобувачем роботи послуг посередника передбачає оплату його послуг роботодавцем, що буде стимулювати реальний пошук персоналу та відповідальність за його відповідність критеріям роботодавця.

За словами учасників ринку, прийняття даної ініціативи дозволить побороти шахрайство в сфері міжнародного працевлаштування протягом 1-2 років. Завдяки забороні на оплату вакансії здобувачем, компанії - посередники зможуть заробляти тільки на роботодавців, що значно поліпшити якість їх роботи.

Вони, з одного боку, повинні будуть відправляти роботодавцю саме тих працівників, які йому потрібні, а з іншого, не будуть обманювати людей, розповідаючи небилиці про їх майбутню роботу.

ubr.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали