Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нове законодавство у сфері торговельного захисту буде адаптоване до норм ЄС та захищатиме інтереси українського виробника

27.11.2023 41 0 0

КМУ схвалив проєкти законів, які адаптують українське законодавство у сфері торговельного захисту до регламентів Європейського Союзу та посилюють захист, зокрема, національних виробників. Відповідні рішення Уряд підтримав на засіданні 24 листопада 2023 року.

«Адаптація національного законодавства до європейського є одним з ключових завдань в рамках руху України до членства в ЄС. Схвалені сьогодні Урядом законопроекти відповідають сучасним міжнародним практикам в сфері торговельного захисту. Розробляючи документи, Міністерство економіки орієнтувалось, зокрема, на відповідні регламенти ЄС, норми та актуальні роз’яснення СОТ.  Водночас для нас, безумовно, було дуже важливим, зберігаючи та посилюючи можливості для вільної торгівлі, забезпечити надійний захист інтересів національного виробника.

В разі ухвалення законопроєктів Верховною Радою держава отримає надійні, прозорі та зрозумілі і українському бізнесу, і нашим партнерам інструменти торговельного захисту», –  зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Так, Урядом схвалено законопроєкти:

  • «Про захисні заходи». Ним пропонується викласти в новій редакції Закон від 22.12.1998 № 332-XIV «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну».
  • «Про захист від демпінгового імпорту» (нова редакція Закону від от 22.12.1998 № 330-XIV «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту»).
  • «Про захист від субсидованого імпорту» (нова редакція Закону від 22.12.1998 № 331-XIV «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту»).

Законопроєкти містять у собі норми, які зокрема:

  • розширюють можливості національних виробників у захисті їх інтересів від недобросовісного та зростаючого імпорту; 
  • зменшують витрати бізнесу на підготовку матеріалів та документації під час захисних розслідувань; 
  • встановлюють чіткі часові межі процедурних етапів розслідувань;
  • гарантують проведення консультацій на запит заінтересованої сторони; 
  • запроваджують механізм, що гарантуватиме сплату попередніх захисних мит або мит при розслідуванні ухилення від їх сплати;
  • розширюють коло «користувачів» цього механізму серед бізнесу і т. д.

Також законопроєктами уточнюються повноваження компетентних органів при проведенні розслідувань, запроваджується норма щодо затвердження Урядом положення про Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі, удосконалюється понятійний апарат та ін.

Урядовий портал

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали